Kinga Rusin wykazała się ogromnym gestem. Kwota, jaką przekazała na cele dobroczynne, robi wrażenie

Kinga Rusin

Kinga Rusin po raz kolejny pokazała, że ma wielkie serce. Gwiazda na każdym kroku pokazuje fanom, że warto pomagać i nie być biernym wobec krzywdy innych. Teraz zdecydowała się wesprzeć pielęgniarki i położne walczące z COVID-19. - Dziękujemy, to miło, że ktoś o nas pamięta i docenia naszą pracę, bo nie często się to zdarza - napisała jedna z nich.

Kinga Rusin pomaga pielęgniarkom i położnym

Dziennikarka postanowiła wykorzystać czas świąt wielkanocnych do niesienia dobra. Na konto Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych przelała kilkadziesiąt tysięcy złotych.
- W Święta nie odejdą od łóżek, nie przestaną jeździć w pogotowiu, nie wezmą wolnego, nie zobaczą się z najbliższymi. Jako społeczeństwo mamy w stosunku do nich wielki dług - napisała Kinga Rusin.
Do tego, aby wpłacać pieniądze na ten cel, gwiazda namawiała także swoich fanów.
- Zróbmy realnie coś dobrego na Święta, poza mazurkiem. Są kobiety, które nawet jakby chciały, nie dadzą w tym roku rady przygotować świątecznych potraw, większość z nich nie usiądzie nawet z najbliższymi do świątecznego stołu. To pielęgniarki, lekarki, położne, ratowniczki medyczne - prawdziwe bohaterki naszych czasów, walczące każdego dnia o powrót do zdrowia i o życie dziesiątek tysięcy ludzi - podkreśliła dziennikarka.
- To kobiety, które ponad rodziną stawiają chorych ludzi. Spędzają teraz w szpitalach całe dnie i noce bez odpoczynku, często bez snu, pracują do kresu wytrzymałości, narażając swoje własne zdrowie. Zdarza się, że płacą za to najwyższą cenę... - dodała.
Na koniec podała informacje, jak można pomóc pielęgniarkom i położnym, które poświęcają się dla chorych.
- Jest kilka organizacji, które zbierają pieniądze na zaspokojenie potrzeb, często tych podstawowych, ale również na pomoc dla osieroconych rodzin. Jedną z takich organizacji jest Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych www.nipip.pl. Nr ich konta na pomoc covidową to 82 1910 1048 2262 0173 0461 0003. Wpłacamy dziś z Markiem na to konto 30 tysięcy złotych , prosząc, żeby jak najwięcej osób dołożyło tam też ile może w tym świątecznym czasie. Wpłacane środki mogą zostać przeznaczone na cele wskazane przez darczyńców - można np. w ten sposób pomóc najbardziej potrzebującym rodzinom zmarłych pielęgniarek - wskazała gwiazda.
- Przekażcie dalej ten post proszę - tym apelem zakończyła swój wpis.
Nie tylko fani, ale pielęgniarki, położne i inne osoby pracujące w służbach medycznych podziękowały Kindze Rusin za jej gest. Internauci nie kryli wzruszenia.
Dziękujemy, to miło, że ktoś o nas pamięta i docenia naszą pracę, bo nie często się to zdarza Wyrazy szacunku dla nich i ich rodzin Brawo Pani Kingo, ma Pani wielkie serce - czytamy w komentarzach.

Kinga Rusin w Dzień Dobry TVN

Kinga Rusin przez 15 lat była gospodynią programu Dzień Dobry TVN. Program prowadziła w duecie z dziennikarzami - Marcinem Mellerem, Olivierem Janiakiem, Bartoszem Węglarczykiem, a przez ostatnie lata - z Piotrem Kraśko. Jakiś czas temu dziennikarka postanowiła zająć się realizacją innych zawodowych planów.

Kinga Rusin - kariera zawodowa

Kinga Rusin karierę w TVN rozpoczęła już w 1997 r., w magazynie "Wizjer TVN". W kolejnych latach została prowadzącą, a potem jurorką w programie "You Can Dance - Po prostu tańcz". Była również gospodynią programu z udziałem znanych i lubianych: "Agent - Gwiazdy". Wystąpiła w odcinku specjalnym "Milionerów" (2007), zwyciężyła w finale czwartej edycji programu "Taniec z Gwiazdami" (2006), a także wydała dwie książki.
Zobacz też:
Zobacz wideo: Gwiazdy polskiego rapu zorganizowały koncert samochodowy. Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa
Autor: Oskar Netkowski

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości