Gwiazdy

Żona Piotra Adamczyka w szpitalu: "Bardziej boli miesiączka przy endometriozie niż rany dzień po operacji"

Gwiazdy

Dzień Dobry TVN

Karolina Szymczak opowiedziała na Instagramie o swoich problemach zdrowotnych. Żona Piotra Adamczyka zdecydowała się poddać operacji. Teraz zachęca inne kobiety do badań i chce udzielać im wsparcia psychologicznego.

Piotr Adamczyk i Karolina Szymczak są jednym z najbardziej tajemniczych małżeństw w polskim show-biznesie. Para stroni od wspólnych wyjść na salony. Rzadko kiedy publikują też zdjęcia, na których są razem. To nie przeszkadza jednak Szymczak w pokazywaniu niektórych chwil z życia prywatnego w mediach społecznościowych. Ostatnio na instagramowym profilu ukochanej Adamczyka pojawiło się zdjęcie prosto ze szpitala.

Karolina Szymczak przeszła operację

Kilka miesięcy temu Karolina Szymczak otworzyła się przed swoimi obserwatorami i wyznała, że cierpi na endometriozę. Schorzenie polega ono na występowaniu komórek endometrium poza wnętrzem macicy, co może objawiać się między innymi silnymi bólami. W najnowszym wpisie modelka poinformowała internautów, że przeszła skomplikowaną operację.

- Dziewczyny, zdecydowanie bardziej boli miesiączka przy endometriozie niż rany dzień po operacji. Także warto - czytamy.

Żona Piotra Adamczyka opowiedziała o swojej chorobie

W dalszej części wpisu żona Piotra Adamczyka wyjaśniła, że zdecydowała się opowiedzieć o swoich problemach zdrowotnych, żeby pomóc innym kobietom w podobnej sytuacji. Jak zauważyła, w Polsce nadal mało osób wie, czym jest endometrioza oraz jakimi objawami się charakteryzuje.

- Jak mówię komuś, na co jestem chora, większość ludzi pyta: a co to takiego, albo mówią, że to choroba kobiet po menopauzie. To duży błąd. Endometrioza to choroba przede wszystkim kobiet w okresie rozrodczym i nastolatek. Wiąże się najczęściej z bólem podczas miesiączki, bólem podczas stosunku seksualnego oraz trudnością z zajściem w ciążę - wytłumaczyła.

Karolina Szymczak zaapelowała do obserwatorów o to, żeby zachęcili bliskie im kobiety do profilaktycznych badań. Modelka jest już bogatsza o swoje doświadczenie, dlatego zamierza czynnie pomagać innym chorym. W tym celu wznowiła studia psychologiczne, na których chce dowiedzieć się, jak wspierać kobiety w sytuacjach kryzysowych.

Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk wybuchową parą. Powstało słuchowisko dla fanów "Listów do M."

Zobacz też:

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości