Gwiazdy

Karolina Malinowska stanęła w obronie Dominiki Gwit i Patricii Kazadi. "Dlaczego z taką łatwością oceniamy?"

Gwiazdy

Bartosz Krupa/East News

Karolina Malinowska zamieściła na swoim instagramowym koncie wpis, w którym odniosła się do sytuacji Patricii Kazadi, Dominiki Gwit, ale i swojej. Chodzi o szkodliwe zjawisko, jakim jest body shaming, czyli krytykowanie czyjegoś wyglądu. - Dlaczego bywamy dla siebie tak okrutne? Tak oceniające? - pyta żona Oliviera Janiaka.

Patricia Kazadi o body shamingu

Przy powszechnym wspieraniu kobiet, promowaniu ciałopozytywności, tłumaczeniu, że nieważne, jaki rozmiar nosisz, ważne, żeby zaakceptować siebie w pełni, wciąż te, które odstają od kanonu – wytykane są palcami. Ocenienie kogoś przez pryzmat wyglądu może wyrządzić wiele szkód. Na własnej skórze przekonała się o tym Patricia Kazadi, która ostatnio wyznała, że stała się ofiarą body shamingu.

"Co się stało, że jest taka gruba?", "Czy to afrykańskie geny się odezwały?", "Kazadi szykuje się do roli hipopotama? Bo jak tak, to jest już gotowa" - to przykładowe komentarze. Więcej na ten temat w artykule: Patricia Kazadi od lat boryka się z body shamingiem. Dziś wyznaje: "Chciałam umrzeć i taką próbę podjęłam"

Karolina Malinowska o sile kobiet

W najnowszym poście modelka odniosła się do sytuacji Patricii Kazadi oraz Dominiki Gwit, która również musiała zmierzyć się z krytyką. To wyraz sprzeciwu przeciwko ocenianiu, hejtowaniu i niegodzenie się na body shaming:

Zastanawiam się ostatnio nad siłą kobiet. Nad ich wspólnotą. Nad tym, czy naprawdę sobie pomagamy. Czytam co napisano pod zdjęciami Patrycji Kazadi czy Dominiki Gwit albo nawet niejeden raz pod moimi. Dlaczego bywamy dla siebie tak okrutne? Tak oceniające? Dlaczego z taką łatwością oceniamy matki, nie matki. Większe dziewczyny. Mniejsze. Te z pryszczami i bez. Te tulące się do swoich dziewczyn i te przytulające chłopaków. Już o tych, które nie mają, bo np. nie chcą mieć kogoś do przytulania nie wspomnę…

- pyta Karolina Malinowska.

I dodaje, że "czasem wystarczy po prostu powiedzieć sobie jedno KAŻDA Z NAS MA SWOJĄ WŁASNĄ HISTORIĘ i uszanujmy to, że się różnimy. Bo różnić też można się pięknie".

Zobacz także:

Zobacz wideo: Ashley Graham wzięła udział w sesji zdjęciowej kostiumów kąpielowych. Z dumą pokazała ciążowe rozstępy

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości