Gwiazdy

"Wszyscy robiliśmy to non profit". Kim są bohaterowie tegorocznej odsłony kalendarza "Dżentelmeni"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Dżentelmeni z kalendarza

Kalendarz "Dżentelmeni" to wyjątkowy projekt, który od wielu lat pozwala wspierać potrzebujących. Akcja charytatywna zapoczątkowana przez Oliviera Janiaka doczekała się już 12. edycji. W Dzień Dobry TVN bohaterowie kalendarza oraz pomysłodawca szlachetnej inicjatywy opowiedzieli o emocjach, które towarzyszyły im podczas wspólnej pracy.

Kalendarz "Dżentelmeni 2022"

Każdy egzemplarz kalendarza "Dżentelmeni" zachwyca nie tylko doskonałymi zdjęciami, ale i szlachetnym celem, który przyświeca wszystkim osobom pracującym nad realizacją tego wyjątkowego projektu. W tym roku przed obiektywem uznanej fotografki Marty Wojtal stanęli Jakub Wesołowski, Michał Mikołajczak, Nikodem Rozbicki, Rafał Zawierucha, Mateusz Janicki, Janusz Chabior, Mateusz Gessler, Ralph Kaminski, Karol Gązwa "Blowek", Piotr Głowacki, Maciej Musiał, Jan Dąbrowski, Piotr Stramowski oraz Bartosz Zmarzlik. To właśnie ich portrety znalazły się na kartach jednego z najpopularniejszych kalendarzy w naszym kraju.

- To 12. edycja kalendarza "Dżentelmeni", mamy w nim sporo debiutantów, bo aż dziesięć nowych postaci - zauważył Olivier Janiak, który od wielu lat dokłada wszelkich starań, by szlachetna akcja przynosiła oczekiwane rezultaty.

- Ten projekt jest po to, żeby każdy z nas pomyślał, że też może dołożyć swoją cegiełkę. My to robimy, ale po to, żeby każdy z nas mógł się przyłączyć do robienia czegoś dobrego - ocenił pomysłodawca projektu.

Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie w całości przekazany Fundacji TVN, Fundacji Salam Lab oraz Fundacji Dom Aniołów Stróżów. Zakupu można dokonać za pośrednictwem strony internetowej lancerto.com.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Kim są bohaterowie kalendarza "Dżentelmeni 2022"?

Kalendarz "Dżentelmeni" powstaje dzięki pomocy wybranych bohaterów. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu do tej pory udało się zebrać ponad 8 mln złotych na rzecz podopiecznych różnych fundacji. Znamy ich z licznych artystycznych dokonań, a dzięki akcji organizowanej przez Oliviera Janiaka, także i z dobrego serca.

- Prawdziwy dżentelmen trochę przypomina mi rycerza. To człowiek, który zawsze stanie w twojej obronie, zawsze będzie pierwszy do pomocy, ale będzie też skromny - wyznał Mateusz Gessler, który już po raz drugi postanowił wesprzeć ważną inicjatywę.

Na kartach kalendarza "Dżentelmeni" po raz pierwszy pojawił się z kolei Ralph Kaminski. Uznany muzyk zdecydował się stanąć przed obiektywem aparatu, skomponował także nostalgiczną muzykę do spotu promującego projekt.

- To jest legendarny kalendarz. Akcja jest piękna, charytatywna, wszyscy robiliśmy to non profit po to, żeby wesprzeć fundację - podkreślił wokalista.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości