Mateusz Gessler

  Mateusz Gessler

  Wiecie, że wielu osób nie stać nawet na jedno ciepłe danie w ciągu dnia? Przez pandemię m.in. seniorzy czy dzieci z ubogich rodzin zostali odcięci od posiłków w jadłodajniach czy szkolnych stołówkach. Koronawirus nie odpuszcza również restauratorom, którzy kolejnego zamknięcia lokali mogą nie przetrwać. Dlatego powraca akcja #TVNpomagajmysobie i łączymy walczące o przetrwanie restauracje w całej Polsce z najuboższymi potrzebującymi wsparcia w formie ciepłego posiłku..

  Marzeniem Mai było... spełnienie marzenia swojej babci. Mateusz Gessler postanowił spełnić je w programie Drzewo Marzeń. O tym, co to było za marzenie i czy udało się je spełnić, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedzieli Barbara Pawłowska, Maja Pawłowska i ... Michał Szpak.

  Dzisiaj rozpoczyna się kolejny sezon Drzewa Marzeń. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Mateusza Gesslera, aby zapytać o szczegóły tej edycji programu. Dlaczego Mateusz lubi prowadzić Drzewo Marzeń? W naszym studiu gościliśmy również bohaterów pierwszego odcinka nowej serii: Annę Wronę i jej córkę Zuzię oraz Agnieszkę i Kubę Wojasińskich. Jakie mieli marzenia?

  Na konferencji ramówkowej Food Network Magda Gessler zaprezentowała zupełnie nowy wizerunek. Nowa fryzura, zupełnie inny niż dotychczas makijaż. Co stoi za tą metamorfozą? Czyżby nowa miłość? Z restauratorką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Dzisiaj rusza trzecia edycja MasterChefa Juniora. Jaka atmosfera panowała na planie programu? Zapytaliśmy o to jurorów programu Annę Starmach i Mateusza Gesslera. Obok nich usiadły zwyciężczynie dwóch pierwszych edycji: Natalia Paździor i Julia Cymbaluk. Nadal gotują? Co zrobiły z nagrodą pieniężną? Co chcą robić, kiedy dorosną?

  Mateusz Gessler zamierza wystartować w rajdzie Dakar. W którym roku? Jaki pojazd wybrał? Ma zamiar wygrać? Z Mateuszem rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W 1824 roku otworzyli pierwszy zakład, w którym zaczęli produkować sztućce. I nadal to robią. Są jedynym zakładem w Polsce produkującym sztućce. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewę Bałdygę z firmy Hefra oraz restauratora Mateusza Gesslera. Czy Polacy przywiązują wagę do zachowania przy stole i kultury jedzenia? Dlaczego warto używać srebrnych sztućców na co dzień?

  Ruszają poszukiwania młodego szefa kuchni. Gdzie i kiedy można się zgłaszać na castingi? O przygotowaniach do kolejnej edycji MasterChef Junior, Katarzynie Jaroszyńskiej, opowiedział juror programu Mateusz Gessler. Zgłaszajcie się! :)

  Zosia Mulawa chciała, aby po półtorarocznej żałobie jej mama wróciła do kolorowych ubrań. Pragnienie dziewczynki pomógł spełnić prowadzący program Drzewo marzeń Mateusz Gessler. Zosię, jej mamę i Mateusza gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Wspominali odcinek, w którym dziewczyny były bohaterkami. Czy Zosia ma jeszcze inne marzenia? Czy mama dziewczynki po nagraniu programu rzeczywiście zmieniła swoją garderobę i ubiera się kolorowo?

  "Bez pomocy innych ludzi nie damy sobie rady" - powiedział w Dzień Dobry TVN Mateusz Gessler. Właśnie o wzajemnej pomocy i wsparciu jest jego nowy program Drzewo Marzeń. Na czym dokładnie polega? Z jakimi historiami zetknął się podczas rozmów z dziećmi, które są szczere aż do bólu? Program oparty o dobro, pełen pięknych historii łez, radości i marzeń już dziś o 18:00.

  Kolejny Wielki Mecz już, 3 września na stadionie Legii Warszawa. Tym razem zmierzą się ze sobą drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i TVN. Gwiazdy spotkają się, aby wesprzeć Instytut ”Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Jak do tej ciężkiej acz szlachetnej rywalizacji przygotowują się: Radosław Majdan, Mateusz Gessler, Kuba Wesołowski, Piotr Kędzierski, Stanisław Karpiel-Bułecka, Jerzy Owsiak, Tomasz Jachimek? Zobaczcie.

  We środę odbyła się uroczysta gala, na której zaprezentowana została jesienna ramówka TVN. Jesteśmy razem już 20 lat! Jakie nowe programy znajdą się na naszej antenie, a które powrócą? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska rozmawiała z: Karoliną Korwin-Piotrowską, Hubertem Urbańskim, Magdą Gessler, Marcinem Tyszką, Agnieszką Woźniak-Starak, Mateuszem Gesslerem, Robertem Makłowiczem, Małgorzatą Rozenek-Majdan, Małgorzatą Kożuchowską i Mają Ostaszewską. Na którą pozycję z jesiennej ramówki czekasz najbardziej?

  Francuski czy polski - jaki akcent ma syn wychowanego we Francji Mateusza Gesslera? Zagadkę postanowiła rozwikłać Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Zobacz, jaką tajemnicę zdradził jej kucharz!

  W Europejski Dzień Sąsiada to święto obchodzone z inicjatywy Europejskiej Federacji dla Lokalnej Solidarności. Tego dnia organizowane są festyny, konkursy i zabawy, w czasie których sąsiedzi mogą lepiej się poznać. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy restauratora Mateusza Gesslera i aktorkę Olgę Borys, aby zapytać o ich doświadczenia z sąsiadami. Jak dbają o sąsiedzkie relacje?

  W tym roku Mateusz Gessler spędzi Święta w Polsce. Jak myślicie jakie dania pojawią się na jego wielkanocnym stole i jakie jest jego świąteczne postanowienie? Zobaczcie czego dowiedziała się Agnieszka Jastrzębska.

  Sztuka na talerzu, czy sztuka dla ducha? Jedna z restauracji Mateusza Gesslera stała się również galerią sztuki. Kuratorem został Olivier Janiak. Skąd pomysł na takie przedsięwzięcie? Z kucharzem, organizatorem i gośćmi (Andrzej Wrona i Alan Andersz) rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Iga Kawczak (11 lat) i Karol Migdałek (12 lat) odpadli z MasterChefa Junior. Co poszło nie tak? Młodzi kucharze razem z Mateuszem Gesslerem w kuchni Dzień Dobry TVN zrobili: zupę z soczewicy, miniburgery i sandacza smażonego z kolorową salsą. Prawda, że apetyczne?

  Uczestnicy MasterChef Junior: Wiktoria Miłosz (11 lat), Patryk Konieczniak (11 lat) i Olivia Tomaszewska (12 lat) pod przewodnictwem Mateusza Gesslera, szaleją w kuchni Dzień Dobry TVN. Dzieciaki przygotowały: jajka po polsku, królika duszonego w sosie tymiankowym i gęsie wątróbki z gruszką. Zobaczcie, jak to robią profesjonaliści! Skorzystajcie z ich przepisów!

  Pierwsza edycja MasterChefa Juniora podbiła serca widzów. Dzisiaj o 20.00 na antenie TVN zobaczymy pierwszy odcinek drugiej edycji programu. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy jurorów: Michela Moran, Anną Starmach i Mateusza Gesslera. Czego nauczyli się od uczestników programu? Czym dzieci ich zaskoczyły?

  Mateusz Gessler otwiera właśnie swoją nową restaurację. Agnieszka Jastrzębska skorzystała z jego zaproszenia i z kamerą Dzień Dobry TVN wybrała się tam na obiad, przygotowany przez Mateusza. Jak wygląda wnętrze "najmłodszego dziecka" jurora MasterChef Junior i na kiedy zaplanowano wielkie otwarcie?