Magda Gessler ukończyła prestiżową szkołę. Gotowanie nie jest jej jedyną pasją

Autor:
Oskar
Netkowski
Magda Gessler maluje obrazy. Kadr ze spotu TVN.

Magda Gessler od 17 lat aktywnie działa w mediach. Dała się poznać jako restauratorka, jurorka, pisarka, malarka, artystka i... długo by wymieniać. Widzowie TVN już czekają na najnowszą odsłonę "Kuchennych rewolucji". Zanim jednak obejrzycie premierowe odcinki, zachęcamy do lektury artykułu, w którym wymieniamy wszystko, co chcielibyście wiedzieć o prowadzącej program.

Magda Gessler - kim jest?

Magda Gessler (z domu Ikonowicz) urodziła się 10 lipca 1953 roku w Komorowie. Dziś swoją popularnością mogłaby obdzielić niemal cały polski show-biznes. Gwiazda TVN od ponad dekady zbiera przed telewizorami rzesze fanów formatu "Kuchenne rewolucje". W czasie trwania programu, restauratorka zauważyła, że ludzi interesuje nie tylko jej misja, ale i tożsamość. Dlatego naturalnym krokiem w karierze Magdy Gessler było wydanie autobiografii pt. "Magda".

Restauratorka znana jest nie tylko ze szklanego ekranu. Od dawna furorę robi także w sieci zabawiając fanów relacjami ze swojego życia. Jej profil na Instagramie śledzi ponad milion osób.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 21. Mikołaj Jabłoński - VIP Team
#BezCukru 21. Mikołaj Jabłoński - VIP Team
wideo 2/22

Kulinaria są jednym z wielu zainteresowań Magdy Gessler. To nie tylko kreatorka smaku i restauratorka, ale też utalentowana malarka. Gwiazda ukończyła Akademię Sztuk Pięknych i, mimo wielu innych zajęć, nigdy nie potrafiła porzucić swojej pasji na dłużej. Zresztą, jak sama przyznaje, artyzm pomaga jej w kuchni, co widać po przygotowywanych przez nią potrawach oraz wnętrzach restauracji. Magda jest absolwentką madryckiej Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych, ma w domu pracownię malarską i gdy nie zajmuje się kulinariami, chętnie z niej korzysta.

Magda Gessler - historia kariery

Magda Gessler od kilkunastu lat znana jest głównie z programu "Kuchenne rewolucje", ale tworzyła także produkcje, takie jak "Sexy kuchnia Magdy Gessler" oraz "Odkrycia Magdy Gessler". Poza tym była jurorką w "MasterChefie". Pojawiła się również gościnnie w serialu TVN "Niania". Nie każdy wie, że gwiazda podkładała głos w kreskówce "Mniam". Całkiem niedawno pojawiła się w show "Starsza pani musi fiknąć" (wraz z synem, Tadeusz Mullerem).

Prowadząc restaurację Gessler zyskiwała coraz większą sławę w warszawskim środowisku gastronomicznym. W 2005 roku wydała wydała książkę "Kuchnia, moja pasja", a w 2007 "Kocham gotować – Magdy Gessler przepis na życie". W 2010 roku zaczęła pisać felietony kulinarne dla czytelników tygodnika "Wprost”, a w 2012 roku także dla "Newsweeka".

W 2016 roku restauratorka wypuściła na rynek wyroby mięsne o nazwie Besos. Magda Gessler jest właścicielką i współwłaścicielką wielu restauracji, między innymi: Alle Gloria, Fukier, Zielnik, Polka, cukiernia Słodki Słony.

Magda Gessler świętuje 25-lecie TVN

Magda Gessler wystąpiła w najnowszym spocie wizerunkowym TVN, który podkreśla autentyczność, jaka od 25 lat przyświeca nadawcy. Pod hasłem "kiedy jesteś sobą, możesz wszystko" stacja pokazuje wartość, którą jest otwartość na ludzi oraz pokazywanie swojej widowni świata, który inspiruje, zaskakuje, edukuje i bawi.

25 lat TVN. Spot wizerunkowy jesień 2022
25 lat TVN. Spot wizerunkowy jesień 2022

TVN podzielił się z widzami osobistymi historiami i pasjami znanych gwiazd oraz uczestników programów. W spocie występują także: Agnieszka Chylińska, Kuba Wojewódzki, Joanna Krupa, Marcin Prokop, Dorota Szelągowska, Michel Moran, Dorota Wellman, Paulina Krupińska, Katarzyna Sokołowska oraz Jacek Iwaszko (Milionerzy), Helena Kłobucka (Masterchef Junior), Julia Sobczyńska, Mariusz Jakubowski, Bartosz Kloch (Top Model), Jagoda Piec i pies Stefan, Krystian Herba, Kamil Kobędzowski, Oskar Podolski (Mam Talent) i Grzegorz Zawierucha (Masterchef).

Magda Gessler - Kuchenne Rewolucje

Magda Gessler od dokładnie 12 lat odmienia polskie restauracje. W ciągu dekady przeprowadziła aż 270 rewolucji!

Spójrzmy na liczby:

 • 6 marca 2010 roku wyemitowano pierwszy odcinek "Kuchennych Rewolucji",
 • restauratorka ma na koncie 48 tysięcy przejechanych kilometrów,
 • 187 odwiedzonych miejscowości,
 • 270 potrzebujących pomocy restauracji,
 • 2138 spróbowanych potraw,
 • 379 rozbitych talerzy,
 • 38 000 000 rodaków uratowanych przed zatruciem albo chociaż głębokim niesmakiem,
 • 207 kuchni, w których "strach się było bać",
 • 698 pożegnanych bez żalu patelni oraz innych pobitych garów,
 • 4187 kilogramów mrożonek o przekroczonym terminie ważności,
 • 876 rozwiązanych problemów,
 • 37452 m2 odmienionych wnętrz,
 • 1128 rewolucyjnych przepisów.

Magda Gessler - kim są rodzice?

Rodzicami Magdy Gessler byli Mirosław Ikonowicz, korespondent PAP, wywodzący się z okolic Wilna. Mama, Olga Borkowska, zajmowała się gastronomią. Kobieta była pochodzenia rosyjskiego. Gwiazda dzieciństwo spędziła m.in. w Bułgarii oraz na Kubie, co wiązało się z pracą ojca.

W studiu Dzień Dobry TVN Gessler wyznała, że kiedy zbliżał się termin jej narodzin, jej mama chorowała na gruźlicę, w związku z czym po narodzinach opiekowali się nią dziadkowie. - Wychowywali mnie, ponieważ moja mama miała gruźlicę, kiedy mnie rodziła. Nie mogłam być przytulona przez moją mamę od urodzenia i widziała mnie tylko za szybą. Moja babcia była moją mamą. To było bardzo ważne i też bardzo mimo wszystko destrukcyjne dla relacji matka-córka. Matka musi karmić córkę, musi ją poczuć - cudownie jeśli może i urodzi je naturalnie - mówiła.

Gwiazda wyznała, że najwięcej ciepła dostała właśnie od dziadków. - Byli dla mnie największą ilością miłości, jaką dostałam w życiu i to jest bardzo ważne. Szkoda, że potem przejęła to mama, ale to już było inaczej, już mój brat wychował się z mamą, aż dostał tej miłości za dużo - wyznała Gessler.

Magda Gessler - dzieci

Pierwszym dzieckiem Magdy Gessler i jej ówczesnego męża, Volkharta Müllera, był Tadeusz Müller. Mężczyzna jest właścicielem firmy zajmującej się food konceptami. Ponadto jest także współwłaścicielem popularnej restauracji z trzema placówkami – w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Tadeusz próbował także swoich sił w show-biznesie. Kilka lat temu dołączył do obsady kanału Food Network. Ogromną popularnością cieszy się Lara Gessler. Córka restauratorki ma na swoim koncie książkę "Słodki zielnik Lary". Gwiazda jest współwłaścicielką restauracji "Słodki i Słony". W 2018 r. mogliśmy zobaczyć ją w programie "Ameryka Express" We wrześniu 2017 roku poślubiła Pawła Pawłowskiego. Rozwiedli się dwa lata później. Dziś mężem Lary jest Piotr Szeląg. W październiku 2020 roku powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, córeczkę Nenę.

Magda Gessler o stracie dziecka

Magda Gessler w swojej autobiografii wyznała, że straciła dziecko. - Półtora roku po narodzinach Tadeusza zaszłam ponownie w ciążę. Okazało się, że tym razem będzie to upragniona przez Volkharta córka, nasza radość była więc ogromna. Ale nie czułam się najlepiej, a badania nie wypadły zbyt optymistycznie - czytamy. - W trzecim miesiącu dowiedzieliśmy się, że obok płodu jest dość spory skrzep i aby utrzymać ciążę, powinnam jak najwięcej odpoczywać, unikać zbyt długich wędrówek i podnoszenia ciężarów - wyznała czytelnikom Magda Gessler.

Dziewczynka przyszła na świat przedwcześnie, w szóstym miesiącu ciąży. - Zaraz po porodzie musiała znaleźć się w inkubatorze, ale zanim to się stało, miałam okazję doświadczyć, czym jest dla matki pierwszy świadomie przeżyty krzyk dziecka, które jakby chciało oznajmić światu: "Już jestem!" - wspominała.

Z relacji gwiazdy wynika, że lekarze nie zdołali uratować dziecka. - Anna Wanda Müller przeżyła dwa tygodnie. Jej śmierć kompletnie nas zdruzgotała. Świat wokół przestał istnieć, znaleźliśmy się w jakimś ciemnym lochu cierpienia, dokąd nie docierało żadne światło, żadna nadzieja, skąd nie widać było żadnego wyjścia.

Magda Gessler - wnuki

Magda Gessler dwa lata temu została babcią po raz pierwszy. Wnuczka Nena to oczko w głowie gwiazdy. Restauratorka przyznawała jednak, że Lara nie zawsze może zostawiać dziewczynkę pod jej opieką, z powodu licznych wyjazdów. Córka gwiazdy "Kuchennych Rewolucji" spodziewa się drugiego dziecka. Potwierdziła nawet niedawno, że mała Nena będzie miała braciszka.

Co ciekawe, restauratorka nie przepada za zwrotem "babcia". Woli, by mówić do niej w inny sposób. - Mam ogromne "ale" do słowa "babcia". Ja się z "babcią" czuję źle. Wolę "grandmother" albo "abuela". Słowo "babcia" to takie skapcianienie. To tak, jakby komuś dołożyć szpilę - mówiła jakiś czas temu w studiu Dzień Dobry TVN Magda Gessler.

Magda Gessler - życie prywatne, związki

Magda Gessler od lat związana jest z Waldemarem Kozerawskim. Choć żyją na dwóch różnych kontynentach, z powodzeniem układają sobie życie. Znają się zresztą od wielu lat. Dzisiaj często wspólnie podróżują relacjonując to w sieci.

Życie Magdy Gessler bogate jest w historie miłosne. Pierwszą wielką miłością restauratorki miał być andaluzyjski Rom, którego poznała, gdy jako 19-latka mieszkała jeszcze z rodzicami w Hiszpanii. - Był piękny, zaborczy i… absolutnie za niski. Kiedy byliśmy na spacerze, ja szłam po jezdni, a on po chodniku. A gdy pewnego dnia założyłam szpilki, stwierdził, że go zdradziłam - wspominała w jednym z wywiadów. Jakiś czas później, również w Hiszpanii, Gessler poznała swojego pierwszego męża. Wybrankiem serca gwiazdy był korespondent niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" Volkhart Müller. Owocem tego małżeństwa jest Tadeusz Müller. W 1986 roku – trzy lata po narodzinach synka – Volkhart Müller zmarł w wyniku choroby nowotworowej. W latach 80-tych restauratorka związała się z Piotrem Gesslerem. Niedługo po ich ślubie na świat przyszła Lara Gessler.

Po rozpadzie małżeństwa Magdy Gessler związała się z Mariuszem Diakowskim. Mężczyzna miał pracować w prowadzonym przez nią lokalu "U Fukiera" jako kelner. Byli ze sobą przez 7 lat.

Magda Gessler - jakiego jest wyznania?

Magda Gessler opowiedziała o swojej wierze w jednym z odcinków Dzień Dobry TVN, kiedy Mateusz Hładki odwiedził jej dom. Nasz reporter zwrócił uwagę na bogatą biblioteczkę, a ponieważ wśród pozycji odnalazł świętą księgę Zohar, zapytał swoją rozmówczynię, czy nadal praktykuje kabałę. - Myślę, że mam bardziej kabalistyczną mentalność. Wierzę w to, że jest energia i że ta energia, jeśli jesteś w stosunku do ludzi w porządku, zawsze będzie cię chronić - wyjaśniła.

Następnie dodała, że cała rodziny od strony mamy jest prawosławna, a od taty – katolicka. Natomiast Magda Gessler definiuje się jako "multikulti".

Magda Gessler - ciekawostki

Magda Gessler mimo swojej medialnej ekspozycji nadal skrywa wiele przed fanami. Najczęściej pytają o wiek gwiazdy, wzrost, czy zdjęcia bez makijażu. Restauratorka mierzy 167 cm. Nie każdy wie, że gwiazda mówi biegle w językach: hiszpańskim, niemieckim, włoskim, angielskim i portugalskim.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości