życie

  życie

  Osoby samotne, które mają więcej niż 60 lat, żyją o 5 lat krócej w porównaniu do swoich rówieśników, którzy mają partnerów. Tak wynika z ustaleń naukowców z Japonii i Singapuru. Jakie czynniki na wpływają na tę różnicę?

  Karolina Pisarek to jedna najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych polskich modelek. Choć ma zaledwie 23 lata, ogromu sukcesów może jej pozazdrościć wiele starszych koleżanki z branży. Nic nie przyszło jej jednak ot tak, bez wysiłku. Wszystkie osiągnięcia młodej gwizdy to zasługa jej ciężkiej pracy, konsekwencji i wielu wyrzeczeń. Gdzie Karolina widzi siebie za parę lat? W rozmowie z nami modelka ujawniła, jaki ma "plan b" na życie, o czym marzy i co ją onieśmiela.

  Dane demograficzne wyraźnie pokazują, że Polaków jest coraz mniej. Miniony rok pod względem zgonów był rekordowy, do tego znacząco skróciła się średnia długość życia Polaków. Dlaczego tak się dzieje? Co można zrobić, aby cieszyć się zdrowiem i długim życiem?

  Jak czują się wybitni sportowcy, gdy decydują się zakończyć karierę? Czy brakuje im rutyny treningowej i ogromnych emocji związanych z rywalizacją o medale? Jak na sportowej emeryturze odnalazła się Otylia Jędrzejczak? Czy popularność pomaga w codziennym życiu?

  Jak Nowozelandczyk - John Borrell, były korespondent wojenny, który przez lata podróżował po świecie relacjonując kolejne konflikty zbrojne stał się właścicielem pensjonatu na Kaszubach? Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się na spotkanie z Johnem i jego żoną Anną Rospond Borrell.

  Łukasz Baruch stracił wzrok w wypadku samochodowym, na 3 miesiące przed ślubem. Nie poddał się i dziś pokazuje, że można przełamywać bariery. Potrafił odnaleźć się w nowej rzeczywistości mimo, że "cały świat przewrócił się do góry nogami". Dziś udziela się społecznie, założył fundację "Wygrajmy Razem" wspierającą aktywność osób niepełnosprawnych, prowadzi m.in. warsztaty, które mają pokazać dzieciom w przedszkolach jak wygląda życie osoby niewidzącej. Pan Łukasz ma też 3 letnią córkę. Jak to jest być niewidomym rodzicem widzącego dziecka? Czy dzieci rozumieją świat osób niewidzących?

  Dziś (2.09) o 20.00 na antenie TVN film "Moje córki krowy" w reżyserii Kingi Dębskiej: "To był niedrogi, kameralny film. Pamiętam niedowierzanie dystrybutorów kiedy mówiłam, że chcę zrobić film o umieraniu, na wesoło. (...) ale byli, tak samo jak, szczęśliwi kiedy zobaczyliśmy reakcję publiczności w Gdyni".

  "... pomyślałam, że to jest jeden z ważniejszych momentów w moim życiu i chcę się nim podzielić". Zmęczona nieustannymi pytaniami "czy to prawda", Agata opisała swoją sytuację na facebooku. Dziś, o swojej walce z chorobą i codzienności matki dwójki chłopców zmagającej się ze złośliwym nowotworem mózgu opowiedziała w rozmowie z Kingą i Piotrem.

  Na naszych kanapach gościliśmy dziś Aleksandrę i Michała Żebrowskich. Jak wygląda historia ich znajomości i miłości? Kto "gra pierwsze skrzypce" w tym związku?

  Nasz gość dr Grzegorz Słowik, fizyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego, wraz z międzynarodową grupą naukowców odkrył, że w chmurach Wenus może istnieć życie! Tę tezę bada teraz NASA, która przygotowuje specjalną misję na Wenus, by sprawdzić te rewelacje.

  Na przestrzeni ostatnich miesięcy w życiu Joanny Krupy zaszły rewolucyjne zmiany, ... a to jeszcze nie koniec rewelacji! Jak wyglądają jej przygotowania do ślubu? Czy mają już, z Douglasem Nunesem, wybrane miejsce, w którym się pobiorą? Dla fanów Joanny mamy też kolejną dobrą informację - na antenę TVN wraca program "Top Model"!

  O tym, z jakimi problemami borykają się wychowankowie domów dziecka opowiedziały nam - Karolina Kulczycka: "Jak trafia się do placówki to traci się tożsamość(...) Przez wiele lat obwiniałam się, że tam jestem." i Sylwia Mor-Zbucka: "Agata (Młynarska) spotkała mnie w domu dziecka i my wypracowałyśmy sobie relację(...) Ta przyjaźń rosła, rosła, rosła". Czy podopieczni opuszczający placówkę mają do czynienia z wykluczeniem społecznym? Jak społeczeństwo powinno zaangażować się w pomoc takim osobom? Zobaczcie.

  O swoim "Szczęściu" zaśpiewał na naszej scenie, a chwilę wcześniej opowiedział też o nim Magdzie i Piotrowi. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Paweł Domagała i Zuzanna Grabowska. Czy to była miłość od pierwszego wejrzenia? Jak im się układa współpraca na scenie i czy Zuzanna woli występować z mężem, czy z ojcem?

  Filip Chajzer spotkał się z "millenialsami" czyli ludźmi urodzonymi na przełomie wieków, którzy właśnie teraz wchodzą na rynek pracy ... i zmieniają go na własną modłę. Czy rzeczywiście ich filozofia zawiera się w stwierdzeniu: "Pracujemy po to, żeby żyć, a nie żyjemy, żeby pracować"? Czy takie podejście to fanaberia, czy raczej efekt wychowania w innej rzeczywistości i poczucia swojej wartości?

  Ile odpadków "produkujecie" dziennie? Wyobrażacie sobie, żeby 4-osobowa rodzina w ciągu roku zebrała jedynie jeden, mały słoik śmieci? Poznajcie Beę Johnson, blogerkę i autorkę książki "Zero Waste Home" i jej sposób na życie bez śmieci. Co skłoniło ją do wejścia na drogę minimalizmu? Zobaczcie!

  Jak wygląda "azjatycki styl życia" Przemysława Salety? - "Tam ma się czas, żeby żyć. Wszystko toczy się w wolniejszym tempie". Co zauroczyło go w Tajlandii i czym się tam zajmuje na co dzień? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział nam o swoim nowym, tajskim życiu i planach na najbliższy czas. Jak Darek Kuźniak wspomina miesiąc treningów pod okiem Przemka?

  "Potknęła się i tak nieszczęśliwie upadła, że kij od szczotki wszedł przez oczodół i zatrzymał się na kości ciemieniowej. To cud, że przeżyła" - tak o wypadku Zofii Zwolińskiej mówi lek. Danuta Sosnowska. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy pacjentkę oraz jej dwie siostry Małgorzatę i Katarzynę, które zebrały pieniądze na operację rekonstrukcji czaszki Zofii, a teraz starają się zebrać fundusze na jej rehabilitację.

  "Nigdzie nie było spokojnie, nigdy nie było spokojnie, ani w domu, ani na dworze, ani w przedszkolu, ani w szkole. Wszędzie gdzie coś się działo, to byłem ja". Rafał Jackiewicz nigdy nie należał do tych grzecznych. Po jednej z wielu bijatyk skończył z ... nożem w sercu. Jak sam mówi, boks uratował mu życie. Poznajcie jego historię.

  John Godson był jednym z bardziej popularnych polskich polityków ostatnich lat. Gdy po ostatnich wyborach nie dostał się do parlamentu, postanowił zająć się spełnianiem swoich marzeń - został farmerem w Nigerii! O swoim nowym życiu i stosunku do polityki opowiedział Robertowi Stockingerowi:"Śledzę ale nie komentuję. Odpoczywam od polityki. To co robię tutaj daje chyba więcej adrenaliny, niż to, co tam się dzieje w polskiej polityce". O tym jak wygląda "życie po Sejmie" opowiedzieli nam w studiu Dzień Dobry TVN: Renata Beger i Paweł Poncyliusz. Natomiast o to, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości spytaliśmy Jacka Santorskiego.

  Na scenie Dzień Dobry TVN Natalia Kukulska i (przedpremierowo!) "Kobieta"! O planach artystycznych, nowych wyzwaniach i codziennym szczęściu artystka opowiedziała Magdzie Mołek i Marcinowi Mellerowi: "Mam dobry czas, mam dobrą aurę. Patrząc w oczy moich dzieci czuję pełnię. Jest szczęście."