życie

  życie

  Macierzyństwo to rola, do której nie da się przygotować. Gdy na świat przychodzi dziecko, życie rodziców zmienia się o 180 stopni i już nigdy nie jest takie, jak dawniej. Nie jest ani gorsze, ani lepsze, jest po prostu zupełnie inne. Na wychowawczej drodze pojawiają się łzy smutku i radości, a dorośli uczą się swoich emocji razem z maluchami. Swoimi doświadczeniami w sieci podzieliła się Marta Żmuda Trzebiatowska. Co zmieniło się w jej życiu, gdy urodziła dzieci?

  Monika Mrozowska opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie najmłodszej pociechy, a także poruszyła temat panującego w życiu strachu. Jak przyznała, teraźniejszość daje jej wiele powodów do obaw i lęku. Mimo wszystko aktorka czerpie garściami i gotowa jest na popełnianie własnych błędów.

  Daria Zawiałow to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek młodego pokolenia. Droga na szczyt była długa i kręta, ale potrzebna. Dziś artystka wydaje autorskie płyty, a bilety na jej koncerty rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Jak potoczyła się jej kariera?

  Tadeusz Tymowicz w kuźni spędził 57 lat. Mężczyzna już jako mały chłopiec pomagał ojcu w pracy. Z czasem rodzinna tradycja stała się także częścią jego życia. Jak obecnie wygląda praca kowala?

  Inflacja daje się nam we znaki, a kwoty pojawiające się na paragonach mocno nadwyrężają domowy budżet. Jak więc w tym trudnym czasie przygotować święta bez stresu i zbędnych wydatków?

  Prof. Bogdan Wojtyniak tłumaczył w Dzień Dobry TVN, dlaczego tak się dzieje.

  Główny Urząd Statystyczny opublikował szacowaną oczekiwaną długość życia Polaków. Z danych wynika, że żyjemy coraz krócej. Te ponure statystyki pociągają za sobą poważne konsekwencje i odbiją się przede wszystkim na wysokości emerytur.

  Te dziewczyny podbijają TikToka. Carmen i Lupita Andrade to 22-letnie bliźniaczki syjamskie, które otwarcie opowiadają w sieci o swojej codzienności. Mimo że łączy je jedno ciało, podkreślają, że są całkowicie różnymi osobami.

  Każde trudne doświadczenie, coraz bardziej umacnia Pawła Wawrzeckiego. 20 lat temu stracił ukochaną żonę. Samodzielnie wychowuje chorą córkę.

  Okazuje się, że problem leży również w niewłaściwym trybie życia. Jak temu zapobiec?

  W styczniu 2022 roku dokonano 83 przeszczepów organów. Takie są dane Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji "Poltransplant". Śmierć jednej osoby może ocalić życie innych. Niektórzy nadal jednak nie rozumieją różnicy między śmiercią mózgu a śpiączką. Przekonała się o tym Jolanta Kruczkowska, mama Bartka oraz założycielka Fundacji Organiści. Dlaczego była ofiarą hejtu?

  Maja Bohosiewicz opisała w mediach społecznościowych wypadek, jaki spotkał ją w Emiratach Arabskich. Jak się okazuje, aktorka jadąc po jednej z ulic Dubaju wypożyczonym samochodem, miała kolizję. Choć nikomu nic się nie stało, a gwiazda wylądowała na komisariacie policji.

  Jak poradzić sobie z przemijającymi etapami w życiu?

  Pani Katarzyna Zięba przeszła życiowy kryzys. Kiedy wydawało się, że nic nie jest w stanie jej uszczęśliwić, ukojenie znalazła w pomaganiu. O tym, co robić, gdy życie nie układa się po naszej myśli rozmawialiśmy także z Marią Andrejczyk, wicemistrzynią olimpijską w rzucie oszczepem oraz Ewą Jarczewską-Gerc, psycholożką.

  Aplikacja TikTok od miesięcy systematycznie zaskarbia sympatię milionów użytkowników na całym świecie. Oprócz zabawnych filmów, żartów i tańców, coraz więcej użytkowników szuka tam wiedzy. Jedna z kobiet postanowiła ostrzec rodziców. Prozaiczna rzecz może spowodować kalectwo dziecka.

  Susana Osorio-Mrożek urodziła się w Meksyku. W 1987 roku wyszła za mąż za Sławomira Mrożka, z którym przeżyła 25 lat. W książce "Przylepka i potwór" zdradza zupełnie nieznane oblicze ukochanego. Podczas rozmowy z Anną Kalczyńską opowiedziała o silnym uczuciu, jakie połączyło ją z mężczyzną jej życia.

  Marianna Gierszewska co jakiś czas publikuje w mediach społecznościowych posty, w których dzieli się z fanami własnymi przemyśleniami dotyczącymi świata. Niedawno aktorka poruszyła temat przyzwolenia. Jak przyznała, przez całe życie próbujemy wklejać się w utarte schematy i reguły, które z góry wyznaczane są przez społeczeństwo.

  Z powodu pandemii COVID-19 nastąpił nagły znaczący spadek oczekiwanej długości życia Polaków. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tak wynika z danych opublikowanych przez GUS. Jakie jeszcze są tego powody?

  Małgorzata Głowacka kilka lat temu zdecydowała się na adopcję psa. Dziś jej ekipa liczy już siedem czworonogów. Wśród załogi znalazło się pięć buldogów angielskich i dwa koty. Jak rodzina radzi sobie na co dzień, jak wyglądają spacery oraz podróże? O tym postanowiłam porozmawiać z opiekunką wesołej załogi.

  Osoby samotne, które mają więcej niż 60 lat, żyją o 5 lat krócej w porównaniu do swoich rówieśników, którzy mają partnerów. Tak wynika z ustaleń naukowców z Japonii i Singapuru. Jakie czynniki na wpływają na tę różnicę?

  Dorota Stalińska zadebiutowała 45 lat temu i od razu stała się jedną z najpopularniejszych aktorek lat 80. To prawdziwa ikona teatru, kina, telewizji i estrady. Ostatni raz zagrała w filmie 5 lat temu. Teraz na stałe powraca do zawodu, a na premierę czekają dwa filmy z jej udziałem. Jak wygląda jej codzienność?

  Dariusz Jajor to 50-letni emerytowany górnik, który po 27 latach spędzonych w kopalni miedzi postanowił odmienić swoje życie i wyjechał w ciepłe kraje. Tak znalazł się na Filipinach, gdzie rozpoczął nowy rozdział. Co robi teraz i jak sobie radzi? O tym opowiedział naszemu reporterowi.

  Sandra Hajduk spotkała się z Laurą Breszką, by porozmawiać o jej zawodowych planach i dotychczasowym życiu. Dziennikarka dla swojego gościa przygotowała także małą niespodziankę. Mianowicie zabrała aktorkę do wróżki. Jaki los przepowiedziała jej Sybilla i co odczytała z postawionych kart?

  Karolina Pisarek to jedna najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych polskich modelek. Choć ma zaledwie 23 lata, ogromu sukcesów może jej pozazdrościć wiele starszych koleżanki z branży. Nic nie przyszło jej jednak ot tak, bez wysiłku. Wszystkie osiągnięcia młodej gwizdy to zasługa jej ciężkiej pracy, konsekwencji i wielu wyrzeczeń. Gdzie Karolina widzi siebie za parę lat? W rozmowie z nami modelka ujawniła, jaki ma "plan b" na życie, o czym marzy i co ją onieśmiela.

  Dane demograficzne wyraźnie pokazują, że Polaków jest coraz mniej. Miniony rok pod względem zgonów był rekordowy, do tego znacząco skróciła się średnia długość życia Polaków. Dlaczego tak się dzieje? Co można zrobić, aby cieszyć się zdrowiem i długim życiem?

  Kilka następujących po sobie reakcji chemicznych wystarczy, by z kilku prostych związków, jakie występowały miliardy lat temu na Ziemi, powstały pierwsze cegiełki życia - choćby aminokwasy. Polscy naukowcy opracowali - program, który wskazał chemiczne "drzewo początków życia" - zbiór reakcji, które brały udział w powstaniu życia.

  To jej reżyserki debiut. Aleksandra Kutz zdecydowała się opowiedzieć historię ludzi, którzy są bliscy śmierci, a jednocześnie bardzo dalecy. Pacjenci puckiego hospicjum w filmie "Jeszcze zdążę" przełamują tabu i pokazują, co tak naprawdę jest w życiu ważne.

  Jak czują się wybitni sportowcy, gdy decydują się zakończyć karierę? Czy brakuje im rutyny treningowej i ogromnych emocji związanych z rywalizacją o medale? Jak na sportowej emeryturze odnalazła się Otylia Jędrzejczak? Czy popularność pomaga w codziennym życiu?

  Jak Nowozelandczyk - John Borrell, były korespondent wojenny, który przez lata podróżował po świecie relacjonując kolejne konflikty zbrojne stał się właścicielem pensjonatu na Kaszubach? Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się na spotkanie z Johnem i jego żoną Anną Rospond Borrell.

  Łukasz Baruch stracił wzrok w wypadku samochodowym, na 3 miesiące przed ślubem. Nie poddał się i dziś pokazuje, że można przełamywać bariery. Potrafił odnaleźć się w nowej rzeczywistości mimo, że "cały świat przewrócił się do góry nogami". Dziś udziela się społecznie, założył fundację "Wygrajmy Razem" wspierającą aktywność osób niepełnosprawnych, prowadzi m.in. warsztaty, które mają pokazać dzieciom w przedszkolach jak wygląda życie osoby niewidzącej. Pan Łukasz ma też 3 letnią córkę. Jak to jest być niewidomym rodzicem widzącego dziecka? Czy dzieci rozumieją świat osób niewidzących?