Olivier Janiak o wyjątkowych momentach na planie programu "Co za tydzień". To tam poznał swoją żonę

JANIAK_20LECIECZTWYWIADY
Olivier Janiak ma powody do świętowania. Niedawno minęło 20 lat, odkąd padł pierwszy klaps na planie programu "Co za tydzień". Dziennikarz opowiedział nam nie tylko o swoich początkach, ale także o tym, jak praca w TVN zmieniła jego życie. - Na planie programu poznałem, swoją żonę, bo robiłem z nią wywiad - usłyszeliśmy.

20-lecie programu "Co za tydzień"

Program Oliviera Janiaka powstał w 2001 r. i jest jednym z najdłużej goszczących na antenie TVN. To także jeden z pierwszych programów w polskiej telewizji, który ze swoimi kamerami zaczął zaglądać również za kulisy wielkich wydarzeń: ważnych premier, przygotowań do pokazów mody, czy planów filmowych najciekawszych reżyserów.

- Pamiętam pierwszy odcinek. Jego bohaterką była Maryla Rodowicz i byłem turbo przerażony. Kiedy pierwszy raz pojawiasz się przed kamerą i masz okazję prowadzić swój własny program, myślisz, że złapałeś pana Boga za nogi. A tak naprawdę potem zaczyna się wszystko to, co nazywa się zbieraniem doświadczenia. Na początku to był trud i znój. Lekkości nabrałem po kilku latach - powiedział Olivier Janiak w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Olivier Janiak rozmawiał ze sławami Hollywood

Ekipa programu wyjeżdża również za granicę, aby relacjonować dla polskich widzów wydarzenia ze światowego show-biznesu. Olivier Janiak przeprowadzał wywiady z takimi gwiazdami jak: Johnny Depp, Keanu Reeves, Shakira, Kylie Minogue czy Mike Tyson, Brad Pitt, czy Leonardo DiCaprio.

- Z programem "Co za tydzień" miałem szansę zwiedzić cały świat. Być na najważniejszych wydarzeniach teatralnych, filmowych, modowych, operowych. Pamiętam rozmowy z bogami kina, bo Leonardo DiCaprio, Brad Pitt i wiele innych... To momenty, których się nie zapomina. To doświadczenia, których sam sobie zazdroszczę - usłyszeliśmy.

Jak Olivier Janiak - jak poznał swoją żonę?

Olivier Janiak w 2003 r. ożenił się z modelką Karoliną Malinowską. Para ma trzech synów. Pierwszy urodził się Fryderyk (2009 r.), następnie Christian (2011 r.) i Julian (2013 r.). Niewiele osób wie, że dziennikarz poznał swoją ukochaną w pracy.

Na planie programu poznałem, swoją żonę, bo robiłem z nią wywiad. Była topową modelką, gwiazdą, która przyjechała na pokaz Arkadiusa. Od 17 lat jesteśmy małżeństwem, mamy trójkę dzieci

- zdradził nam Olivier Janiak.

Olivier Janiak o pomocy potrzebującym

Kalendarz Dżentelmeni zadebiutował 16 lat temu. Wtedy po raz pierwszy Olivier Janiak i Patryk Wolski zaproponowali współpracę gwiazdom i poprosili o wystąpienie na czarno-białych fotografiach. Przez lata udało zebrać się mnóstwo pieniędzy dla tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

- To program, który pozwolił zdobyć mi mnóstwo relacji ze światem aktorskim, muzycznym. Wiele z tych osób jest dzisiaj moimi znajomymi - razem robimy fajne rzeczy. Kalendarz Dżentelmeni jest tego dowodem. Przez te lata udało się nam zebrać prawie 9 mln zł - podsumował Olivier Janiak.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości