Gwiazdy

Jubël – szwedzki duet, który zdobył serca Polaków. "To rzeczywiście szalone"

Gwiazdy

W skład zespołu Jubël wchodzą Sebastian Atas i Victor Sjöström. Wcześniej artyści zajmowali się pisaniem i produkcją utworów dla innych wykonawców. To pozwoliło im znaleźć i rozwinąć własne brzmienie, które prezentują pod własnym szyldem. O swojej współpracy opowiedzieli Gabi Drzewieckiej. Dlaczego zdobycie informacji o życiu prywatnym duetu jest takie trudne?

Sebastian Atas i Victor Sjöström współpracują ze sobą już 10 lat i - mimo różnic charakterów - wychodzi im to doskonale. Kluczem do sukcesu jest taki sam zmysł do muzyki.

Kiedy dany utwór jest dobry, to robimy postępy, a jeśli nie, to porzucamy szybko projekt

- powiedział Victor.

Popularność duetu Jubël w Polsce

Zespół jest bardzo znany w naszym kraju - ich piosenka "On The Beach" była jedną z najczęściej odtwarzanych w polskich rozgłośniach radiowych, a 90 proc. komentarzy pod utworami wyświetlanymi na YouTube pochodzi od fanów znad Wisły.

To rzeczywiście szalone, bo nie mieliśmy żadnych planów dotyczących podboju waszego rynku. To stało się samo

- stwierdził Victor.

Tej wiosny i lata duet miał w planach kilka dużych koncertów w Polsce, niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała im plany.

Na pewno jednak wkrótce przyjedziemy. Nie możemy się doczekać

- obiecali.

Podczas pobytu w Polsce Sebastian Atas i Victor Sjöström poznali Dawida Kwiatkowskiego i od czasu do czasu komentują w sieci swoje zdjęcia. Czy w związku z tym jest szansa, że szwedzki duet stworzy coś z naszym wokalistą?

Należymy do tej samej wytwórni. (...) Wymieniliśmy się kontaktami, wysłuchaliśmy wzajemnie naszej muzyki, więc kto wie? Może coś się szykuje?

- powiedział Victor.

Prywatność ponad wszystko

Sebastian Atas i Victor Sjöström należą do gwiazd, które nie zamieszczają w mediach społecznościowych informacji na temat swojego życia poza sceną.

To dla nas ważne, by zachować prywatność. (...) To powoduje pewne domysły i zainteresowanie fanów

- stwierdził Sebastian, a Victor dodał:

Jesteśmy typem ludzi, którzy nie czują się specjalnie komfortowo z nagrywaniem siebie na wzajem i pokazywaniem wszystkiego, co robimy

>>> Zobacz także:

Ava Max – gwiazda pop była prześladowana w dzieciństwie: "Zwierzyłam się mamie, że jestem bliska zrobienia sobie krzywdy"

Duncan Laurence - jak upłynął mu rok po wygraniu Eurowizji: "To był prawdziwy rollercoaster"

Ray Dalton - utalentowany wokalista i tenisista. "Sport i muzyka idą w parze, w obu przypadkach ciągle chcesz być lepszy"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Reporter: Gabi Drzewiecka i Mateusz Jarosławski

Pozostałe wiadomości