Gwiazdy

Gwiazdy wspominają Jerzego Trelę. "Potrafił zagrać i potwora, i najbardziej czułego człowieka"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Kinga Burzyńska, Mateusz Jarosławski
Jerzy Trela – pożegnanie mistrza
Jerzy Trela – pożegnanie mistrza Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jerzy Trela na stałe zapisał się w historii polskiego kina i teatru. Kunsztem swoich umiejętności i niespotykaną charyzmą zachwycał nie tylko widzów, ale także innych aktorów. W Dzień Dobry TVN wspomnieniami o zmarłym artyście podzielili się Anna Dymna, Jerzy Fedorowicz i Krzysztof Nowosad.

Jerzy Trela - wybitny aktor

Jerzy Trela należał do grona najwybitniejszych polskich aktorów. Zmarł w wieku 80 lat, pozostawiając po sobie bogaty dorobek artystyczny. Widzowie i przyjaciele z branży filmowej zapamiętają go jako odtwórcę wielu znamienitych ról.

- On potrafił zagrać i potwora, i najbardziej czułego człowieka (...). Ja go pokochałam od pierwszej chwili i kocham go do teraz. Był takim moim starszym bratem, ojcem, czasami synem. On wszystko miał prawdziwe. Jak trzeba było przywołać do porządku, to umiał powiedzieć ostre słowo. Czasem był głaz, czasem był promień słońca - oceniła Anna Dymna w rozmowie z reporterką Dzień Dobry TVN, Kingą Burzyńską.

Jerzy Trela oczami innych artystów

Jerzy Trela spełniał się nie tylko jako aktor, ale także profesor Szkoły Teatralnej w Krakowie. Niezmiennie wzbudzał podziw miłośników sztuki teatralnej i świata filmu, swoich uczniów, jak również innych artystów. Wszystko to za sprawą nieprzeciętnego talentu i wyjątkowej charyzmy.

- Stał się naszym głównym autorytetem, takim starszym bratem (...). On potrafił przymuszać ludzi do słuchania - stwierdził Jerzy Fedorowicz, a jego słowa natychmiast spotkały się z potwierdzeniem ze strony właściciela Klubu Aktora, a zarazem przyjaciela Jerzego Treli.

- Gdy zaczynał cokolwiek mówić, wszyscy słuchali - podsumował Krzysztof Nowosad.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Kinga Burzyńska, Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego:  JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości