Gwiazdy

Aktor Jan Janga-Tomaszewski nie żyje. Miał 69 lat

Gwiazdy

Aktualizacja:
iStockphoto piq106/Getty Images

Jan Janga-Tomaszewski nie żyje. Aktor walczył z nowotworem płuc. Był związany z Teatrem Ateneum, grał m.in. w serialach "07 zgłoś się" i "Na Wspólnej". Miał 69 lat.

Nie żyje Jan Janga-Tomaszewski

Jan Janga-Tomaszewski zmarł 6 lipca, chorował na raka płuc. Występował na scenie Teatru Ateneum, Teatru Dramatycznego, a także Powszechnego.

- Hej, Janku… Dziękujemy Ci za wszystko. Bracie, Przyjacielu, Kolego z Ateneum – tak aktora i kompozytora pożegnali koledzy i przyjaciele z zespołu Teatru Ateneum w Warszawie.

Jan Janga-Tomaszewski - gdzie zagrał?

W latach 80. Jan Janga-Tomaszewski dał się poznać szerszej publice rolą Oscara Thomasa "Cappuccino" w kultowej produkcji "07 zgłoś się". Występował także w popularnych serialach telewizyjnych, w tym w "Na Wspólnej", "Kryminalni" i "Prawo Agaty".

Zbiórka na pomoc aktorowi

Kilka dni temu o pomoc dla aktora, u którego zdiagnozowano raka płuc, prosił jego kolega ze świata artystycznego, Jacek Bończyk. Niestety, ze względu na pandemię i utrudniony kontakt z lekarzami Janga-Tomaszewski bardzo późno trafił do specjalistów. Wówczas rak płuc miał już przerzuty do mózgu.

Zobacz wideo: Dlaczego coraz więcej Polek choruje na raka płuca?

Zobacz także:

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka, nie tylko na wakacjach? "Im wcześniej zaczniemy uczyć dziecko zasad, tym lepiej"

Nie musisz zachorować na raka płuc. Co zrobić, aby uniknąć choroby?

Anna Karwan miała problemy zdrowotne. "Po wielu miesiącach ciszy wracam do swojej pasji"

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości