Gwiazdy

Filip Pławiak i Jakub Gierszał o pracy na planie "Chyłki". "Jesteśmy w takim momencie, kiedy serial zaczyna dominować w rozrywce"

Gwiazdy

Aktualizacja:

"Chyłka" to serial, który powstał na podstawie prozy Remigiusza Mroza. Jedne z głównych postaci grają Filip Pławiak i Jakub Gierszał. Aktorów zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby opowiedzieli o kulisach powstawania produkcji. Jak im się pracuje na planie uwielbianego przez Polaków serialu?

Początki pracy na planie "Chyłki"

Zarówno Filip Pławiak (wcielający się w Kordiana "Zordona" Oryńskiego, aplikanta w kancelarii Żelazny & McVay), jak i Jakub Gierszał (grający Piotra Langera juniora - chłopaka oskarżonego o brutalne morderstwo, który został uniewinniony dzięki Chyłce) przed występem w serialu nie znali książki Remigiusza Mroza. Historia jednak szybko ich zaciekawiła.

- "Chyłkę" zacząłem czytać po otrzymaniu propozycji [zagrania w produkcji Player Original - przyp. red.]. Dużo jeździłem wtedy samochodem, więc w pół słuchałem, w pół czytałem - wspominał Jakub Gierszał w Dzień Dobry TVN.

Obaj aktorzy odczuwali na początku wielką presję, ponieważ nie wiedzieli, jak serial zostanie odebrany przez widzów.

- Największa presja była przed pierwszym sezonem , bo wtedy się trochę zastanawialiśmy i martwiliśmy, jak czytelnicy Mroza odbiorą nasz serial i postaci, które tam stworzyliśmy. Jednak kiedy pierwszy sezon został przyjęty pozytywnie i ciepło przez czytelników, to już później wiedzieliśmy, że raczej będzie z górki - mówił Filip Pławiak.

Gierszał i Pławiak o serialu TVN

Filip Pławiak gra w "Chyłce" od pierwszego sezonu. Jak współpracuje mu się z Magdaleną Cielecką, która wciela się w postać głównej bohaterki?

- Zanim poznałem ją lepiej, to trochę się wydawało, że to duże wyzwanie. Na planie się okazało, że to tylko i wyłącznie czysta przyjemność, bo Magda jest super . Przez te 4 sezony naprawdę bardzo dobrze nam się współpracuje - powiedział.

- Jesteśmy w takim momencie, kiedy serial zaczyna dominować w rozrywce . (...) To są historie, które są często ciekawe, przejmujące i wydaje mi się, że dzisiaj jest już coraz trudniej od tego uciec - powiedział Jakub Gierszał.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości