Gwiazdy

Gwiazdy na grzybobraniu. Komu udało się znaleźć największego kozaka?

Gwiazdy

Aktualizacja:
grzyby

"Pociemniało, poszarzało - jesień jak to tak" – śpiewał Marek Grechuta. Mimo chłodu, ta pora roku ma wiele uroków. Jednym z nich jest bez wątpienia grzybobranie, o czym doskonale wiedzą gwiazdy. Które z nich rozpoczęły już sezon na zbiory?

Gwiazdy zbierają grzyby

Wiele osób cały rok czeka na sezon grzybowy. Właśnie trwa w najlepsze! Zakładajmy więc gumaki, bierzmy koszyk w rękę i ruszajmy na poszukiwania. Maślaki, kurki, podgrzybki i kozaki tylko czekają, żeby zostać zebrane. Trzeba się jednak pośpieszyć, bo wielu grzybiarzy ma na nie chrapkę. A wśród nich znaleźli się także znani i lubiani. Jesteście ciekawi, kto uwielbia poszukiwania leśnych skarbów?

Natalia Szroeder na swoim Instagramie pokazała fotografię zrobioną podczas wyprawy do lasu. Piosenkarka grzybobranie 2020 uważa za rozpoczęte.

Wyświetl ten post na Instagramie.

GRZYBOBRANIE 2k20

Post udostępniony przez Natalia Szroeder (@natalia_szroeder)

Gabi Drzewiecka nie pozostała w tyle. Swoim znaleziskiem pochwaliła się w mediach społecznościowych.

Jeśli nie będę się odzywać przez najbliższy czas to znaczy, że to jednak nie był prawdziwek

- zażartowała.

Męskie grono także ma swoich reprezentantów w drużynie grzybiarzy. Jakob Kosel z wiklinowym koszyczkiem dumnie przemierza połacie lasu w Otwocku. Przyszły tata prezentuje zdjęcie znalezionego podgrzybka.

Filip Chajzer na grzybobraniu był pierwszy raz. Jak napisał, było bardzo przyjemnie i… owocnie. Nasz prowadzący znalazł kozaki.

Grzyby - właściwości

Grzyby, ach te grzyby. Dlaczego tak je lubimy? Oprócz wspaniałego aromatu, który poprawia smak wielu potraw, mają też mnóstwo bardzo korzystnych dla zdrowia właściwości. Oczywiście mowa wyłącznie o tych grzybach, które nadają się do spożycia. Przestrzegamy przed zbieraniem tych tak zwanych trujących.

W kwestii grzybów ciekawy jest już sam ich skład. Grzyby są niskokaloryczne. To ważne zwłaszcza w kontekście osób, które chcą się odchudzać. Jeśli chodzi o podział makroskładników - składają się przede wszystkim z białka, mają niewiele węglowodanów i niewiele tłuszczy . Białko zawarte w grzybach może stanowić świetne uzupełnienie u osób, które eliminują produkty odzwierzęce. (…) Białko, które znajduje się w grzybach zawiera 20 aminokwasów, w tym aminokwasy egzogenne, czyli takie, których człowiek sam nie potrafi syntezować

- mówiła w Dzień Dobry TVN dietetyczka, Marta Jachym. Zobaczcie całą rozmowę:

Zobacz też:

Cała prawda na temat grzybów. Smakują, ale czy posiadają również wartości odżywcze? Komu szkodzą?

Po grzybobraniu czas na przepisy Darii Ładochy

Maślak żółty – trujący czy jadalny?

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości