Gwiazdy

Ania Lewandowska pokazała cellulit. Które gwiazdy również nie wstydzą się niedoskonałości?

Gwiazdy

ciało
iStockphoto djvstock/ Getty Images

Chociaż Polki uznawane są za jedne z najpiękniejszych kobiet w Europie, wciąż mają problem z zaakceptowaniem swojego wyglądu. Są jednak gwiazdy, które otwarcie mówią o niedoskonałościach, a także o sposobach, dzięki którym pokochały siebie.

Problem z samoakceptacją

Statystyki nie są pocieszające. Według badań, przeprowadzonych dwa lata temu przez WHO, co najmniej 90 proc. młodych Polek narzeka na swój wygląd, a jedynie 5 proc. ankietowanych dobrze czuje się nago i w pełni akceptuje swoje ciało. Żyjemy w czasach, w których dążenie do często nieosiągalnego ideału stało się zmorą.

I chociaż coraz więcej mówi się o ciałopozytywności i akceptowaniu swoich niedoskonałości, problem nie zniknął. Dlatego tak ważne jest, żeby uczyć się dostrzegać te dobre strony. Szkoda życia na zatruwanie się kompleksami, które często widoczne są wyłącznie dla nas samych. Jak wiadomo słowo uczy, przykład pociąga, a inspiracji nigdy dosyć, dlatego z dumą prezentujemy gwiazdy, które nie wstydzą się swojego wyglądu i do tego samego zachęcają także inne kobiety.

Anna Lewandowska o ciele

Mogłoby się wydawać, że jedna z najpopularniejszych polskich trenerek ma nieskazitelne ciało. Nic bardziej mylnego. Ania Lewandowska w swoich mediach społecznościowych pokazuje, że nie jest idealna i właśnie taką siebie lubi. Z cellulitem i całą historią.

Martyna Wojciechowska o akceptacji

Nikt nie ma wątpliwości, że dziennikarka jest piękną kobietą, a ona otwarcie mówi, że daleko jej do ideału. W rozmowie z Piotrem Wojtasikiem Martyna przyznała, że waży 75 kg i czuje się z tym świetnie. Co więcej, w mediach społecznościowych zachęca i inspiruje kobiety do tego, żeby spojrzały na siebie łaskawszym okiem. Jej samej, zaakceptowanie wyglądu po porodzie zajęło kilka lat, ale jak mówi – warto.

Aleksandra Domańska i Boginie

Autorka hasztagu #CiałoBoginiZaNicSięNieWini zrobiła naprawdę dużo w kwestii uświadamiania Polek. Obserwatorki aktorki pisały, że są wdzięczne za to, że pokazała im, jak akceptować siebie. Aleksandra Domańska nie ukrywa, że ma pewne niedoskonałości, ale zaakceptowała je i pokochała.

Życie jest za krótkie. Trzeba się nim cieszyć

- mówiła w Dzień Dobry TVN.

I chociaż odeszła z Instagrama, to wciąż razem z przyjaciółkami prowadzi profil "Boginie", na którym łączą kobiety i pokazują ich siłę.

Dorota Wellman o samoakceptacji

Wspaniała dziennikarka i piękna kobieta. Niestety, niejednokrotnie spotkała się z nieprzychylnymi komentarzami dotyczącymi jej wyglądu.

Słyszę o sobie 'świnia', 'baleron', 'wieloryb'. Nie będę się wieszać z tego powodu, bo to jest dla mnie mało istotne. Ja wiem, kim jestem, a to, że ktoś lubi pluć, to niech sobie pluje. Myślę, że nie należy się tym przejmować

- mówiła.

I jak tłumaczy, każda z nas może zostać modelką idealną – dla siebie. Bo nie ważne jest to, jak wyglądamy, ale jakie jesteśmy.

Ela Romanowska o miłości do siebie

Dystansu może jej pozazdrościć wiele osób. Ze swojej figury zrobiła atut i zachwyca, zarówno na ekranie, jak i na scenie. W Dzień Dobry TVN razem z Olą Domańską i Karoliną Malinowską opowiadała o tym, że wszystkie jesteśmy różne, co właśnie czyni nas wyjątkowymi.

Kochamy Siebie, akceptujemy się takimi jakimi jesteśmy. Niedoskonałe, miewające lepsze i gorsze dni. Kobiety szalone, niebojące się marzyć

- wyznała.

Zobacz całą rozmowę o hasztagu "Ciało Bogini za nic się nie wini":

Zobacz też:

Być kobietą według Doroty Wellman: "Pełnymi garściami czerpać z życia"

Kasia Smutniak choruje na bielactwo. Mówiąc publicznie o chorobie zachęca do samoakceptacji

Znana polska modelka pokazała zdjęcia przed i po obróbce w aplikacji do selfie. "Wrzucam to jako ostrzeżenie"

Autor: Anna Korytowska

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości