George Clooney skończył 61 lat. Kim chciał zostać, zanim stał się sławnym aktorem? "Miał pójść w ślady taty"

Dzień Dobry TVN/x-news
Uwielbiany przez kobiety aktor przez lata był bożyszczem kobiet na całym świecie. O jego romansach - prawdziwych i tych będących wymysłami kolorowej prasy - można byłoby nakręcić serial. Dziś stateczny maż i ojciec. Wciąż tak samo intrygujący. O tym, kim chciał zostać, zanim stał się sławnym aktorem, dowiesz się w Dzień Dobry TVN.

George Clooney skończył 61 lat

George urodę i doskonałą prezencję dostał w genach. Jego matka, Nina Bruce, zdobywała kolejne tytuły królowych piękności, a ojciec robił karierę w telewizji. On sam pierwsze aktorskie kroki stawiał w serialach i horrorach klasy B. Wcześniej pracował na plantacji tytoniu, sprzedawał buty i był agentem ubezpieczeniowym. Po przeprowadzce do Kalifornii przez kilka lat sypiał w łazience, korzystając z gościnności kolegi.

- Jego tata był dziennikarzem i on miał plan pójść w ślady taty i pracować w telewizji jako prowadzący programów telewizyjnych. No, ale jak wiemy później był "Ostry dyżur" i wiele innych ról - tłumaczy reporterka Sandra Hajduk.

Cierpliwie czekał na swoje pięć minut i kiedy pojawił się na ekranie jako przystojny pediatra Doug Ross, serca wielu kobiet przed telewizorami zaczynały bić naprawdę szybko. Rola w "Ostrym dyżurze" otworzyła mu drogę do wielkiej kariery i międzynarodowej sławy. Udało mu się uniknąć łatki przystojnego amanta udowadniając, że ma nie tylko piękną twarz, ale tez niekwestionowany talent.

Ważny dla jego kariery był występ w filmie "Od zmierzchu do świtu". Jak dotąd, dwukrotnie sięgał po Oscara. Po raz pierwszy w 2005 roku za udział obrazie "Syriana". Drugim Oscarem, za produkcję filmu "Operacja Argo", musiał się podzielić z Benem Affleckiem i Grantem Heslovem.

Partnerki George'a Clooneya

Związki przystojnego aktora zawsze budziły mnóstwo zainteresowania. Spotykał się m.in. z Kelly Preston, Ginger Lynn Allen, modelką Lisą Snowdon, Renée Zellwegerm Elisabettą Canalis i Stacy Keibler . W 1989 roku ożenił się z aktorką Talią Balsam . Małżeństwo przetrwało cztery lata.

W 2014 roku wieczny kawaler Hollywood oświadczył się prawniczce Amal Alamuddin. Zjawiskową urodę adwokatka zawdzięcza brytyjsko-libańskim korzeniom. Para pobrała się we wrześniu tego samego roku. Trzy lata później na świat przyszły ich dzieci: Elli i Alexandra. W jednym z wywiadów Clooney zdradził, jaki ma sposób na udane małżeństwo - codziennie zostawia żonie listy miłosne, przyklejone w różnych miejscach domu.

George Clooney wraz z Rande Gerberem (mąż Cindy Crawford) i Michaelem Meldmanem założyli firmę produkująca tequillę Casamigos. Początkowo mieli tworzyć alkohol na własne potrzeby, firma osiągnęła niesamowity sukces, eksportując trunek do 20 krajów świata. W 2017 roku została sprzedana za okrągły miliard dolarów.

Zobacz też:

Dawid Woliński zachwyca sylwetką podczas wakacji na Bali

Angelina Jolie pokazała, czym bawi się ukraińska dziewczynka podczas wojny

Agata Wdowiak - miss, która łamie stereotypy

Zobacz wideo: Gwiazdy, które są awatarami

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: WireImage

podziel się:

Pozostałe wiadomości