Gwiazdy

Agata Wdowiak - miss, która łamie stereotypy. "Od zawsze byłam pełna różnych pasji"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Wszystkie talenty Agaty Wdowiak
Wszystkie talenty Agaty Wdowiak Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wiele osób uważa, że młode kobiety, które startują w konkursach piękności, poza urodą niewiele sobą reprezentują. To bardzo krzywdzący stereotyp. Doskonałym tego przykładem jest Agata Wdowiak, Miss Polski 2021 i uczestniczka Miss Universe 2021, która jest absolwentką geomonitoringu, skończyła szkołę muzyczną, a obecnie studiuje nanotechnologię. O swoich planach 24-latka opowiadała w Dzień Dobry TVN.

Agata Wdowiak. Kim jest niezwykła Miss Polski 2021?

Agata Wdowiak ma 24 lata. Jest absolwentką geomonitoringu, zarządzania biznesem, a teraz na Politechnice Łódzkiej studiuje nanotechnologię. Do tego się wspina. W 2021 roku została Miss Polski. Była również uczestniczką Miss Universe 2021.

- Od zawsze byłam pełna różnych pasji. Poszukuję cały czas siebie, stąd wynika ta moja chęć próbowania coraz to nowszych rzeczy. Więc sprawia mi to ogromną frajdę. Wtedy czuję, że żyję - mówiła w Dzień Dobry TVN Agata Wdowiak.

Warto dodać, że miss ma również wykształcenie muzyczne. - Skończyłam I i II stopień szkoły muzycznej, więc całe moje życie poświęciłam grze na fortepianie - przyznała. Choć chciała zostać pianistką, to stwierdziła, że chce spróbować też innych rzeczy.

Dlaczego Agata Wdowiak zgłosiła się do konkursu piękności?

Decyzję o udziale w konkursie podjęła bardzo spontanicznie.

- Wcześniej zupełnie nie myślałam o udziale. Wręcz myślałam o konkursach piękności przez pryzmat stereotypów, które nadal panują. Jednak rzeczywistość okazała się zupełni inna. Bo konkurs zrzesza mnóstwo naprawdę ciekawych, ambitnych dziewczyn, kobiet. Więc bardzo cieszę się, że się zgłosiłam. Dał mi naprawdę mnóstwo możliwości rozwoju na różnych polach, dziedzinach - podkreśliła Agata Wdowiak w Dzień Dobry TVN.

Miss Polski 2021 bardzo interesuje się polityką klimatyczną. Na tym też skupia swoje działania. - Nawiązałam teraz współpracę z gałęzią ONZ. Jestem również ambasadorką kampanii antysmogowej. Brałam również udział w kongresie klimatycznym jako konferansjer - wliczała nasza rozmówczyni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości