Ewa Wiśniewska skończyła 80 lat. "Nie sposób w to uwierzyć"

Co nowego w świecie gwiazd?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ewa Wiśniewska świętuje wyjątkowy jubileusz. Aktorka skończyła niedawno 80 lat. Ciągle jest aktywna zawodowo. Czy zamierza zrezygnować ze sceny? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał nasz reporter Mateusz Hładki.

Ewa Wiśniewska - historia kariery

Ewa Wiśniewska przez lata pracy artystycznej zapisała się na kartach historii kina i teatru niejedną kultową rolą. Artystka w 1963 roku ukończyła warszawską PWST, rok później zadebiutowała na scenie. Grała w Teatrze Ludowym, następnie w Kwadracie, w Teatrze Nowym, w Ateneum i w Teatrze Syrena. Od 2009 roku aktorka jest w zespole Teatru Narodowego.

Na ekranie telewizyjnym zadebiutowała w 1956 roku w filmie "Kanał". Występowała również w wielu komediach i dramatach. W 1987 roku otrzymała Złotą Kaczkę - nagrodę tygodnika Film i tytuł Gwiazdy Filmowego Sezonu w Łagowie. W świadomości widzów znana jest z takich seriali jak: "Perły i dukaty" (1965), "Doktor Ewa" (1971), "Lalka" (1977).

Ewa Wiśniewska - życie prywatne

Ewa Wiśniewska ceniona jest także ze względu na swoją charyzmę. Niewątpliwie silna osobowość i życiowa odwaga imponują jej wielbicielom.

Artystka to starsza siostra aktorki Małgorzaty Wiśniewskiej-Niemirskiej. Trzykrotnie była zamężna, jej najdłuższy związek trwał przez wiele lat - z aktorem Krzysztofem Kowalewskim. Ma córkę Grażynę, która urodziła się w 1963 roku.

Ewa Wiśniewska skończyła 80 lat

Ewa Wiśniewska w 2019 roku obchodziła jubileusz 55-lecia pracy artystycznej. 25 kwietnia 2022 roku gwiazda świętowała swoje 80. urodziny. O tym wyjątkowym dniu nie zapomniał nasz reporter Mateusz Hładki.

- Nie sposób w to uwierzyć, że skończyła 80 lat. Cały czas gra - podkreślił.

- Życzymy pani wielu inspirujących ról, które prowokują i skłaniają do refleksji widzów - dodała prowadząca dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska-Maciejowska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości