Gwiazdy

Angelina Jolie pokazała, czym bawi się ukraińska dziewczynka podczas wojny. "Nie wiedziała, co to"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Instagram
Angelina Jolie

Angelina Jolie wspomina niedawny pobyt w objętej wojną Ukrainie. Amerykańska aktorka odwiedziła wówczas pacjentów lwowskiego szpitala i rozmawiała z poranionymi od ostrzałów dziećmi. Teraz oddaje im cześć, pokazując światu symbol rosyjskiej inwazji - nietypową zabawkę ukraińskiej dziewczynki. Gwiazda jednocześnie apeluje o pokój.

Angelina Jolie wspomina pobyt w Ukrainie

Informacja o tym, że Angelina Jolie wybrała się do Ukrainy, obiegła cały świat. Jej wizyta w ogarniętym wojną kraju, choć miała wymiar jedynie symboliczny, była głośnym wyrazem wsparcia dla wszystkich ofiar konfliktu militarnego. Gwiazda Hollywood po powrocie do domu opublikowała na Instagramie fotorelację z podróży. Na zdjęciach widać małych pacjentów szpitala we Lwowie oraz niezwykły przedmiot, który aktorka trzyma w dłoni. Historia nietypowego kamienia jest poruszająca.

Polskie gwiazdy wspierają Ukrainę

Daniel Olbrychski dla Ukrainy
Daniel Olbrychski dla UkrainyDaniel Olbrychski
wideo 2/5

- Kiedy kilka dni temu byłam we Lwowie, pokazano mi "specjalny kamień". Mała dziewczynka, która go znalazła, nie wiedziała, co to jest. Nie zdawała sobie sprawy, że kamień, którym się bawi, był w rzeczywistości odłamkiem bomby - wytłumaczyła popularna ambasadorka UNHCR.

Angelina Jolie oceniła, że zabawka dziewczynki jest znacznie cięższa, niż mogłoby się wydawać, a uwagę dziecka musiał przyciągnąć niezwykły blask metalu.

Angelina Jolie opisuje tragiczne skutki bombardowań w Ukrainie

Podczas pobytu we Lwowie Angelina Jolie spotkała się z wieloma ofiarami wojny. Wśród nich nie zabrakło bezbronnych dzieci, które stały się stroną konfliktu i celem napastników. Aktorka wykorzystuje swoje doświadczenie i zasięgi w sieci (13 milionów obserwatorów na Instagramie) oraz przypomina całemu światu o tragicznych skutkach rosyjskiego ostrzału. Uświadamia, że kiedy wybucha bomba lub pocisk, ostre odłamki metalu dosłownie rozrywają ciała osób znajdujących się w pobliżu miejsca uderzenia.

- Wiele dzieci - ofiar bombardowania stacji kolejowej Kramatorsk, które spotkałam - przeszło niedawno skomplikowany i bolesny zabieg usunięcia odłamków. Czasami jednak fragmenty bomby znajdujące się w pobliżu ważnych narządów są zbyt niebezpieczne do usunięcia i pozostają w ciałach dzieci - tłumaczy gwiazda.

Angelina Jolie na własne oczy widziała cierpienie niewinnych ludzi w Ukrainie, dlatego wzywa do ostatecznego przerwania konfliktu zbrojnego. - Walka o zakończenie wojny, takiej jak ta na Ukrainie, to wyścig o ograniczenie liczby zabitych, rannych i przesiedlonych - napisała na Instagramie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Walt Disney Studios/Getty Images

Pozostałe wiadomości