Razem z Ukrainą

Artyści solidaryzują się z przyjaciółmi z Ukrainy. Nagrali poruszającą piosenkę "Hand in Hand"

Razem z Ukrainą

Autor:
Justyna
Piąsta
W geście solidarności wspierają przyjaciół z Ukrainy
W geście solidarności wspierają przyjaciół z Ukrainy Dzień Dobry TVN
wideo 2/17
Dzień Dobry TVNW geście solidarności wspierają przyjaciół z Ukrainy

Artyści zjednoczyli siły, by wesprzeć mieszkańców Ukrainy. Nagrali piosenkę "Hand in Hand" i stworzyli kampanię ARTISTS FOR PEACE. Kilka dni po tym, jak rozpoczęła się wojna, producenci muzyczni Karo Glazer i Michał Rosicki zostali poproszeni przez swoich ukraińskich przyjaciół o to, by pomogli im tak, jak potrafią, czyli poprzez muzykę, śpiew i taniec. O tej wyjątkowej historii opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Akcja ARTISTS FOR PEACE

Michał Rosicki i Karo Glazer w trzy godziny stworzyli piosenkę "Hand in Hand", która jest gestem wsparcia dla Ukrainy. Ich projekt nie udałby się bez pomocy wielu wybitnych muzyków. - Wirtuozi z całego świata podogrywali swoje partie - powiedział Rosicki.

- Ta piosenka jest o emocjach - stwierdziła Karo Glazer. - Miała mówić o tym, że ten język nienawiści, który dzisiaj jest wszędzie i czy chcemy, czy nie chcemy, do nas dociera, jest jednak złą formą komunikacji. Miłość i pokój, który powinien nam przyświecać z tyłu głowy, mają być tym pierwszym tematem - dodała producentka.

W teledysku do piosenki "Hand in Hand" zatańczyli utalentowani artyści - Alexey Torgunakov, rosyjski baletmistrz i były tancerz Teatru Bolszoj, a także Alisa Makarenko, ukraińska choreografka i tancerka z Chersonia.

- Jak pisałam tę piosenkę, to myślałam o Alexeyu i Alisie, oni mnie inspirowali, mimo że ich wtedy nie było w studiu. Wiedziałam, że oni powinni zatańczyć, bo nie ma piękniejszego symbolu. Wszyscy, jak tu siedzimy, jesteśmy przyjaciółmi. W tych momentach, w tych ciężkich momentach, to właśnie miłość i przyjaźń wygrywają. Z taką narracją odezwaliśmy się do świata, cudowne jest to, że muzycy na całym świecie nas wspierają, bo tworzą się remiksy i piękne wersje - przyznała Karo Glazer.

Piosenka "Hand in Hand"

Udział w pokojowej akcji artystów był bardzo ważny dla tancerzy z Rosji i Ukrainy. - Chcemy pokazać na swoim przykładzie, że możemy się przyjaźnić, że nie trzeba generalizować. Aktualnie liczy się ludzkość, a nie narodowość. Paszport nie pokazuje człowieczeństwa, lecz nasze czyny, zachowanie - wyznała Alisa Makarenko.

- Raduje nas, że to, co my myślimy i czujemy, to nie jest taka odosobniona myśl - podsumowała Glazer.

ARTISTS FOR PEACE na scenie Dzień Dobry TVN

Na scenie Dzień Dobry TVN Karo Glazer zaśpiewała piosenkę "Hand in Hand", a tancerze zaprezentowali poruszającą choreografię.

Artists for Peace – „Hand in hand”
Artists for Peace – „Hand in hand”
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości