Gwiazdy

"Fucking Bornholm" na festiwalu filmowym w Karlowych Warach. Polska produkcja zawalczy o Kryształowy Globus

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
pisf.pl
Anna Kazejak

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach to nie lata atrakcja dla wszystkich miłośników kina. Każdego roku w ramach Konkursu Głównego uznani twórcy stają do rywalizacji o statuetkę Kryształowego Globusa. Organizatorzy 56. edycji wydarzenia zdecydowali, że o prestiżową nagrodę zawalczy między innymi obraz "Fucking Bornholm" w reżyserii Anny Kazejak.

"Fucking Bornholm" na festiwalu filmowym w Karlowych Warach

Wszyscy miłośnicy kina i przedstawiciele świata filmu z niecierpliwością oczekują na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. W budzącym wiele emocji Konkursie Głównym Crystal Globe Competition znalazło się dwanaście nieprzeciętnych produkcji, w tym także "Fucking Bornholm" w reżyserii Anny Kazejak.

Święto miłośników kina

Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w Gdyni
Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w GdyniDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Tegoroczna odsłona wydarzenia wystartuje 1 lipca. W tym miejscu warto podkreślić, że festiwal organizowany jest od 1947 roku i na przestrzeni ostatnich kilku dekad przyciągnął do czeskiego miasteczka uznane gwiazdy z całego świata.

"Fucking Bornholm" - o czym opowiada film?

Festiwal w Karlowych Warach to kolejne wydarzenie, podczas którego widzowie będą mieli szansę zapoznać się z zapadającą w pamięć fabułą obrazu "Fucking Bornholm". Film wyreżyserowany przez Annę Kazejak prezentowany był już podczas tegorocznej odsłony Mastercard OFF Camera. Z kolei na ekranach polskich kin zagościł 6 maja 2022 roku. Koproducentem obrazu jest TVN Grupa Discovery.

"Fucking Bornholm" to pełna ironii opowieść o problemach współczesnych czterdziestolatków. Historia grupy przyjaciół wybierających się na kemping ma szansę przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym odbiorcom. W rolach głównych wystąpili uznani aktorzy, w tym Agnieszka Grochowska, Jaśmina Polak, Maciej Stuhr oraz Grzegorz Damięcki.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: pisf.pl

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości