Gwiazdy

Ewa Drzyzga poruszona jak nigdy. "To jest coś, czego nie rozumiem i nie mogę zrozumieć"

Gwiazdy

Piotr Molecki/East News

Fundacja TVN od dwóch lat zbiera pieniądze, aby wybudować Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 50 mln złotych. To gigantyczne przedsięwzięcie, dlatego tak ważna jest pomoc społeczeństwa. Bez niej osiągnięcie celu graniczy z cudem. Swoje wsparcie okazała prowadząca Dzień Dobry TVN Ewa Drzyzga.

Agata Młynarska przeprowadza wywiady z gwiazdami TVN, w których porusza temat właśnie zdrowia psychicznego, ale nie tylko. Tym razem dziennikarka połączyła się na Instagramie z naszą prowadzącą Ewą Drzyzgą.

Ewa Drzyzga o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Ewa Drzyzga przyznała, że odkąd prowadzi Dzień Dobry TVN, częściej udziela się w mediach społecznościowych. O ile polubiła się już z Instagramem, o tyle szybko zraziła się do Twittera.

- Przeraził mnie hejt i ten grubiański język. Wydawało mi się, że z Twittera korzystają elity. Naiwna myślałam, że można panować nad językiem, a okazuje się, że nie - mówiła.

To właśnie hejt jest jednym z powodów, z których młodzi ludzie popadają w depresję. Cyberprzemoc to realne zagrożenie, a w czasie pandemii, kiedy część życia przeniosła się do Internetu, problem wezbrał na sile. Niestety dzieci i młodzież często nie wiedzą jak, ani tym bardziej gdzie szukać pomocy. Winna jest polska psychiatria i to, że jest w opłakanym stanie. Obecnie na na 15 tys. dzieci przypada tylko jeden psychiatra dziecięcy. Bywa że najmłodsi pacjenci muszą chodzić na wizyty do specjalistów dla dorosłych.

- To jest coś, czego ja nie rozumiem i nie mogę zrozumieć. Jak można wydawać pieniądze na coś innego, a na zdrowie dzieci, które mają być naszą solą, nie? Tylko mądry, świadomy siebie obywatel jest motorem społeczeństwa. Jak można oszczędzać na tych dwóch gałęziach? - komentowała wyraźnie poruszona Ewa Drzyzga.

Młynarska i Drzyzga zgodnie przyznały też, że powrót uczniów do szkół powinien opierać się nie tylko na nadrabianiu zaległości w nauce, ale też zaległości w relacjach z rówieśnikami. Izolowanie sprzyja bowiem zaburzeniom psychicznym.

Nasza prowadząca już wcześniej nagłaśniała temat psychiatrii dziecięcej w Polsce. Na jej instagramowym profilu znajdują się linki do reportaży poruszających problemy najmłodszych borykających się z zaburzeniami psychicznymi. W odpowiedzi otrzymała wiele listów od rodziców małych pacjentów.

- Rodzice nie mają się gdzie podziać, może powinniśmy je publikować i wysyłać do polityków? Na przykład list matki o tragedii i gehennie dzieci - zauważyła smutno Ewa Drzyzga. Zapewniła, że całym sercem popiera działania Fundacji TVN, bo jak zaznacza, wielokrotnie widziała efekty.

Jak wesprzeć Fundację TVN?

Fundację można wspierać:

  • wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 z VAT)
  • wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966
  • dokonując wpłaty na konto PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank)
  • ustawiając zlecenie stałe - wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową swojego banku, wybierzesz kwotę darowizny oraz dzień miesiąca, w którym będzie przekazywana np. 50 zł każdego piątego dnia miesiąca oraz podasz dane Fundacji TVN i numer rachunku bankowego: PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001

Firmy i instytucje, które chcą wesprzeć działania Fundacji, mogą przekazać zadeklarowaną kwotę na podstawie umowy darowizny. Kontakt: fundacja@tvn.pl.

Zobacz wideo: Ewa Drzyzga o tematach w Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Pierwszy w historii film w kosmosie - główną rolę zagra kobieta. Co na to Tom Cruise?

Jak dziś wyglądają Julia i Lena z rosyjskiego zespołu t.A.T.u.? Julia zmieniła się nie do poznania i zaczyna karierę polityczną

Helena z "Żon Hollywood" dorobiła się fortuny. Synowi w kwestii pieniędzy postawiła ultimatum

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości