Gwiazdy

Nie żyje Dusty Hill. Basista i wokalista legendarnej grupy ZZ Top miał 72 lata

Gwiazdy

x-news

Smutna informacja dotarła do nas zza oceanu. Nie żyje Dusty Hill - basista i wokalista legendarnej grupy ZZ Top. Poinformowali o tym pozostali członkowie grupy. Muzyk miał 72 lata.

Dusty Hill z ZZ Top nie żyje

Basista i wokalista zespołu ZZ Top zmarł w wieku 72 lat. Kilka dni wcześniej, 23 lipca, Dusty Hill nie pojawił się na koncercie grupy w Illinois z powodu problemów z biodrem. Na scenie pojawił się zamiast niego Elwood Francis, techniczny zespołu, pracujący z formacją od ponad 20 lat.

O śmierci legendarnego muzyka poinformowali jego koledzy z ZZ Top - wokalista i gitarzysta Billy Gibbons oraz perkusista Frank Beard.

- Jesteśmy zasmuceni informacją, że nasz Compadre, Dusty Hill, zmarł we śnie w swoim domu w Houston w Teksasie. My, wraz z legionami fanów ZZ Top na całym świecie, będziemy tęsknić za twoją niezłomną prezencją, twoją dobrą naturą i trwałym zaangażowaniem w dostarczanie monumentalnych dołów na 'Top' - czytamy w opublikowanym na Instagramie komunikacie.

Jak dotąd nie podano przyczyny śmierci Hilla.

ZZ Top - historia zespołu

Billy Gibbons, Dusty Hill i Frank Beard założyli zespół ZZ Top w 1969 roku. Już rok później podpisali kontrakt z brytyjską London Records i rozpoczęli prace nad debiutanckim albumem, który ukazał się jako "ZZ Top's First Album" w 1971 roku.

W 2004 roku grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. W 2019 roku ZZ Top wydał składankę "Goin' 50", podsumowującą 50-letnią karierę zespołu.

Zobacz wideo: Giganci muzyki - ZZ Top i Carlos Santana na Festiwalu Legend Rocka

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości