Gwiazdy

Cała Góra Barwinków powróciła z nowym utworem. Artyści zabierają nas w muzyczne lata 80.

Gwiazdy

Aktualizacja:

Cała Góra Barwinków to zespół, który dał się poznać szerszej publiczności za sprawą programu X Factor. Grupa od samego początku tworzyła muzykę wpisująca się w gatunki reggae i ska, a ich znakiem charakterystycznym była rozbudowana sekcja dęta. Na naszej scenie muzycy wykonali utwór "Take on me".

Cała Góra Barwinków

Zespół Cała Góra Barwinków działa od roku 1998, a więc już ponad 20 lat. Muzycy na swoim koncie mają pięć płyt. Debiutancka zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków, a kolejne cieszyły się jeszcze większą popularnością. Ostatni album „Sposoby” ukazał się w 2018 roku. W zeszłym roku mogliśmy natomiast usłyszeć w streamingu i na limitowanym winylu epkę "Pop goes ska" ze skankowymi wersjami wielkich hitów z lat 80-tych.

  • Girls just want to have fun (sł. i muz. Robert Hazard)
  • Material girl (sł. Peter Brown, Robert Rans, muz. Nile Rodgers)
  • The look (sł. i muz. Per Gessle)
  • Take on me (sł. i muz. Magne Furuholmen, Morten Harket, Pal Waaktaar)

Cała Góra Barwinków – geneza projektu

Skąd pomysł na projekt "Pop goes ska‘"? Muzycy przyznali, że jego geneza sięga jeszcze 2014 roku, kiedy to zespół wziął udział w programie talent-show. Tam członkowie grupy mieli za zadanie przygotować własnej aranżacje wybranych przez siebie utworów. Wszyscy wychowania w latach 80. nie zastanawiali się zbyt długo nad wyborem.

Piosenki z tamtego okresu to wzorzec szlachetnego popu – genialne melodie, niepowtarzalna energia, ale też szczególne dla nas emocje. Długo to trwało i sporo wysiłku nas kosztowało, ale wreszcie jest!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Menadżer Krzysztofa Krawczyka wydał oświadczenie ws. stanu zdrowia muzyka. Jak czuje się artysta?

Planujesz wieczór z filmami lub muzyką? Zadbaj o dźwięk o najwyższej jakości

Miłość i muzyka. Stanisław Bartosik w utworze "Pomiędzy"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości