Gwiazdy

Budka Suflera w hołdzie Ukrainie. "Nie chodzi o popis wokalny, a oddanie serca ludziom, którzy tam cierpią"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Budka Suflera z nowym ważnym utworem
Budka Suflera z nowym ważnym utworemDzień Dobry TVN
wideo 2/3
Dzień Dobry TVNBudka Suflera z nowym ważnym utworem

Nowy utwór Budki Suflera - "O Tobie myślę w zimną noc" - jest reakcją na trwającą w Ukrainie wojnę. Muzyka została napisana przez nieżyjącego już Romualda Lipko. Ważną piosenkę, będącą zapowiedzią kolejnej płyty, zespół wykonał na scenie Dzień Dobry TVN.

Budka Suflera – nowa twórczość

Zespół Budka Suflera wykonał specjalnie dla naszych widzów piosenkę, która w obecnych czasach wydaje się najbardziej adekwatna do sytuacji. Utwór ten bowiem odnosi się do tego, co dzieje się w Ukrainie.

- To jest nasza artystyczna reakcja na to, co się dzieje w Ukrainie. Nie chodzi o popis wokalny, a oddanie serca tym ludziom, którzy tam cierpią. Wojna zmieniła plany muzyczne – nie czas teraz na popisy i myślenie o sobie, a bardziej na reakcje na to, co się dzieje

"O Tobie myślę w zimną noc" - nowa piosenka Budki Suflera

Do utworu powstał także teledysk. W klipie biorą udział Ukraińcy, którym udało się uciec przed wojną do Polski.

- Teledysk jest również reakcją na to, co się dzieje. Myśmy nie ingerowali jako zespół w to, że ten teledysk wygląda, jak wygląda. Serce i wenę oddała tu Iryna Frolova. Osoba, która w sposób indywidualny widziała tak tę muzykę i całą zaistniałą sytuację – wyjaśnił Tomasz Zeliszewski. 

Budka Suflera na scenie Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie zespół wykonał piosenkę "O Tobie myślę w zimną noc". Jest ona częścią kolejnej płyty Budki Suflera, na której znajdzie się kilkanaście premierowych utworów. Teksty do nich, oprócz Bogdana Olewicza, piszą Jacek Cygan i Zbyszek Hołdys. Wydanie albumu jest planowane na jesień.

Budka Suflera w utworze “O Tobie myślę w zimną noc”
Budka Suflera w utworze “O Tobie myślę w zimną noc”
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości