Gwiazdy

Koncert poświęcony pamięci Ewy Demarczyk. "Ona jest bardzo mocno w naszym DNA"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Izolda Sanetra
Koncert poświęcony pamięci Ewy Demarczyk
Koncert poświęcony pamięci Ewy DemarczykDzień Dobry TVN
wideo 2/5

W Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie odbył się koncert poświęcony pamięci Ewy Demarczyk, która odeszła w 2020 roku. Artystka to z całą pewnością jedna z najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich wokalistek. Ekipa Dzień Dobry TVN sprawdziła, kto pojawił się na scenie, by uhonorować dorobek "Czarnej Madonny" polskiej piosenki.

Koncert upamiętniający Ewę Demarczyk

"Nieobecność" to tytuł koncert poświęconego pamięci Ewy Demarczyk. - To, co najbardziej jest obecne i nas kształtuje w ogóle tutaj w Krakowie, to jest twórczość Ewy Demarczyk. Ona jest bardzo mocno w naszym DNA. Ewa Demarczyk zawsze była. Każdy potrafi zanucić jakąś jej piosenkę - mówił Krzysztof Głuchowski, dyrektor Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie.

To właśnie w tym teatrze Ewa Demarczyk najbardziej lubiła występować. - Dlatego my tutaj szczególnie odczuwamy nieobecność - dodał. Jak mówił koncert, który się odbył, był poświęcony nie samej artystce, a właśnie - nieobecności.

"Nieobecność". Kto pojawił się na scenie?

Podczas koncertu na scenie krakowskiego teatru pojawiła się m.in. Agnieszka Kościelniak, aktorka Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. - Śpiewam piosenkę "Jaki śmieszny jesteś pod oknem". Jest to dla mnie wyjątkowy utwór, bo bardziej Ewa Demarczyk kojarzyła mi się z takimi mocnymi bardzo emocjami, a ta piosenka jest eteryczna, balladowa [...] trochę ma coś z kołysanki - zdradziła aktorka.

Na scenie pojawił się również Andrzej Seweryn. - Będę starał się wykonać zadanie, które zostało mi postawione, tak, żeby Ewa nie czuła się zawiedziona - mówił aktor. Jaki utwór wykonał? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Warto dodać, że piosenki Ewy Demarczyk wykonali również Iwona Bielska, Ewelina Casette, Weronika Kowalska, Agnieszka Przekupień, Anastazja Simińska, Mirosław Baka, Piotr Fronczewski oraz Mikołaj Grabowski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Izolda Sanetra

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości