Budka Suflera

  Budka Suflera

  Nowy utwór zespołu - "O Tobie myślę w zimną noc" - jest reakcją na trwającą wojnę. Zobacz, jak zabrzmiał na scenie Dzień Dobry TVN.

  "Za ostatni grosz" to słynny przebój zespołu Budka Suflera. Paweł Tur prezentuje nową aranżację kultowego utworu.

  Jeden z najbardziej legendarnych zespołów polskiej sceny muzycznej rozpoczyna nowy rozdział z nowym wokalistą na pokładzie. Przez blisko 50 lat przez Budkę Suflera przewinęło się wielu wokalistów. Trzonem zespołu niemal od początku był jednak perkusista, Tomek Zeliszewski i multiinstrumentalista Mietek Jurecki. Jakie plany muzycy mają na najbliższe miesiące?

  "Mamy taką małą zadymę".

  Budka Suflera w sierpniu 2019 roku powróciła na scenę w nowym składzie – z wokalistą Robertem Żarczyńskim. Zespół pojawił się na scenie z nowym singlem "Gdyby Jutra Nie Było". Utwór jest kompozycją Romualda Lipko do tekstu Marka Dutkiewicza.

  Już 17 sierpnia startuje Top of the Top Sopot Festival 2021. Podczas imprezy swoje przeboje zaprezentują największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wśród nich znajdzie się także zespół Budka Suflera. Jakie utwory grupy będzie można usłyszeć w Sopocie? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Romuald Lipko zmarł 6 lutego tego roku po długiej walce z nowotworem. Miał 69 lat. Kompozytor zostawił po sobie ślad. Przekazał przyjaciołom z Budki Suflera gotowe materiały na kolejne piosenki. Tak powstała płyta "10 lat samotności", o której w Dzień Dobry TVN opowiedzieli członkowie zespołu.

  Krzysztof Cugowski podczas rozmowy z dziennikarką Dzień Dobry TVN Agnieszką Jastrzębską potwierdził, że z końcem tego roku Budka Suflera kończy karierę. Co zamierza robić po zakończeniu działalności zespołu?

  „To jest mój dzień” to piąty singiel z płyty „Zmienić zdarzeń bieg”. Czy Bracia zastąpią na schodzącą ze sceny Budkę Suflera? Na scenie Dzień Dobry TVN wykonali utwór "To jest mój dzień". Podoba Wam się?

  Na scenie Dzień Dobry TVN Budka Suflera wykonała utwór "Takie tango" , które okazuje się być ostatnim. Bowiem Budka Suflera kończy działalność i udaje się w ostatnią trasę koncertową. Wasz ulubiony utwór Budki? Piszcie w komentarzach!

  Grają razem ponad czterdziestu lat. Wydaje się, że byli z nami od zawsze. Czy to już naprawdę ostanie tango Budki Suflera? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Romuald Lipko - instrumenty klawiszowe i kompozytor „Budki Suflera”, wokalista Krzysztof Cugowski oraz Tomasz Zeliszewski - perkusista „Budki Suflera”. Dlaczego trzeba ustąpić miejsca młodym, skoro "starzy" dają sobie świetnie radę? Giganci polskiego rocka opowiedzieli w Dzień Dobry TVN, dlaczego kończą działalność, ale nie karierę - bo tę już mają do końca świata. I jeden dzień dłużej :)

  W przyszłym roku będą obchodzić swoje czterdziestolecie. To najdłużej działający zespół na polskim rynku muzycznym. Powraca wielkim stylu z nowym przebojem. Singiel „Tylko dla orłów” tylko na scenie Dzień Dobry TVN. Będzie hitem? Zobaczcie wielki come-back Budki Suflera.

  W niedzielę, w Dzień Dobry TVN: na naszych kanapach Agustin Egurrola, Krzysztof Hołowczyc i prof. Lew Starowicz. Ponadto: Agnieszka Szulim i życie w świetle kamer. W programie także: Lech Wałęsa w swoje 70. urodziny, a Lieber o sławie, która przerosła jego najśmielsze oczekiwania i granice Polski - u nas na czacie. Program poprowadzą: Magda Mołek i Marcin Meller. Bądżcie z nami!