Gwiazdy

Córka Borysa Szyca "załatwiła" rolę swojemu sławnemu ojcu. "Tak wyszło"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Monika Nasternak, Mateusz Hładi
Borys Szyc na planie z córką Sonią
Borys Szyc na planie z córką SoniąDzień Dobry TVN
wideo 2/12

"Ryfka" to film opowiadający o nastolatce, która stoi przed poważnym, życiowym wyborem. W roli głównej wystąpiła debiutująca na wielkim ekranie Sonia Szyc, prywatnie córka Borysa Szyca. Reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki przyjrzał się kulisom produkcji.

Córka Borysa Szyca

Borys Szyc na planie najnowszego filmu wcielił się w podwójną rolę ojca: był nim nie tylko dla bohaterki filmu, ale także dla aktorki. Jak jego zdaniem poradziła sobie Sonia przed kamerą? – Nie będę oceniał, ale powiem, że grało mi się bardzo dobrze, niezwykle naturalnie – zdradził w rozmowie z Mateuszem Hładkim. – Przed filmem zastanawialiśmy się, jak to będzie, troszeczkę się obawialiśmy. Myślę, że ja się bardziej stresowałem niż ona.

Nie jest rzadkością, gdy w filmach w rolach nastolatek pojawiają się aktorki w wieku 20-25 lat. Na to jednak nie chciała zgodzić się producentka filmu Katarzyna Sarnowska. - Nawet, gdyby to się w jakimś stopniu udało, to zginąłby pewien rodzaj niewinności – wyjaśniła. – Dla mnie istotne w tej postaci jest to, z jednego punktu widzimy dziewczynkę, sekundę później młodą kobietę. Ten przeskok jest niezwykle istotny dla tej postaci - zaznaczyła.

Sonia Szyc debiutuje jako aktorka

Co ciekawe, Sonia jako pierwsza zdobyła rolę w produkcji. Dopiero potem zdecydowano o dołączeniu do obsady Borysa Szyca. Jak wyglądała praca nad rolą Ryfki? – Dużo stawiałam na siebie – przyznała Sonia Szyc zapytana, czy prosiła ojca o aktorskie rady. – To jest niesamowite, tak mi Kuba (reżyser – przyp. red.) mówił i teraz, kończąc ten film, też to odczuwam, że ta Ryfka zawsze była we mnie – dodała.

Aktor zdecydował się dać córce wolną rękę. – Postawiłem sobie za punkt honoru, żeby się nie wtrąć, żeby ona sobie to wszystko sama przeżyła – podsumował Borys Szyc.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Monika Nasternak, Mateusz Hładi

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości