Gwiazdy

Błażej Król o swojej nowej płycie. "Odkryłem, że jestem piosenkarzem"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Jest obłęd, mrok, ale też trochę zabawy – tak najnowszą płytę Króla opisała Gabi Drzewiecka. A jak widzi ją on sam? Zobaczcie rozmowę z Błażejem Królem i wysłuchajcie singla promującego album.

Błażej Król z płytą "Dziękuję"

"Dziękuję" to szósty solowy album Króla. Krążek ukazał się 9 kwietnia. Zdobywca Paszportu Polityki i Fryderyka na najnowszą płytę nagrał aż 18 utworów.

Nie braliśmy jeńców i nie braliśmy jeńców. Płyta to test i dla nas, i dla odbiorcy, który musi poświęcić trochę więcej czasu

- mówi Błażej Król.

Gabi Drzewiecka jako odbiorca i ekspertka muzyczna o płycie opowiedziała tak: - Gdybym miała opisać twoją płytę jednym słowem, to bym powiedziała, że jest fikuśna. Bo jest w tym i rock, i obłęd, i mrok, i niepokój, ale jest też trochę zabawy – oceniła dziennikarka.

Błażej Król o planach

Jak mówi, mimo, że sytuacja, w której wszyscy się znajdujemy jest bardzo trudna, ostatni rok pod względem muzycznych osiągnieć był dla niego bardzo udany. Błażej Król został nagrodzony Fryderykiem w kategorii Autor Roku.

- Odkryłem, że jestem piosenkarzem. Najlepiej czuję się w melodii, w rytmie i wykorzystuję to. To jest atut, którego może trochę się wstydziłem. Teraz twierdzę, że jestem melodystą. Chcemy trafić do jak największej liczby słuchaczy (…) Działamy i robimy swoje - opowiada.

Jakie ma plany?

- Podejrzewam, że jak wszyscy z branży, wszystkie weekendy do końca roku mamy poplanowane, natomiast to wszystko przesuwa się przez wiadomo co. Od dwóch dni robimy próby z tym materiałem i szykujemy się, jakbyśmy mieli stanąć na scenach przed publicznością i robić to, po co są takie płyty – wyjaśnia artysta.

Król w utworze "Nie zrobię nic". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Ich muzykę z pewnością znacie z wielu reklam. Na sklepowe półki właśnie trafił trzeci album London Grammar

"Pułapka na motyle" - długo oczekiwany debiut Sobla w końcu trafił na rynek

Carla Bruni wraca z nową płytą: "Muzyka jest dla mnie schronem"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Gabi Drzewiecka

Pozostałe wiadomości