Gwiazdy

Nie żyje gwiazda The Kelly Family. Barby Kelly miała 45 lat

Gwiazdy

Aktualizacja:

Barby Kelly nie żyje. Media właśnie obiegła smutna informacja o śmierci gwiazdy kultowego zespołu The Kelly Family. Wokalistka zmarła po krótkiej chorobie. Miała 45 lat.

Śmierć Barby Kelly

O śmierci wokalistki znanej z największego rodzinnego zespołu świata poinformowali członkowie The Kelly Family i prosili o uszanowanie ich żałoby. Opublikowali wiadomość we wtorkowe popołudnie 20 kwietnia w krótkim komunikacie w mediach społecznościowych.

- Nasza ukochana siostra Barby zmarła po krótkiej chorobie. Na ten moment nie planujemy kolejnych oświadczeń, nadal jesteśmy w żałobie po wielkiej stracie . Będzie nam jej ogromnie brakować, ale będziemy ją mieć w naszych wspomnieniach - napisali.

Według oficjalnego oświadczenia Barby Kelly zmarła 15 kwietnia. O jej odejściu poinformowano jednak dopiero pięć dni później. Niemiecki magazyn "Bild" podał, że przyczyny śmierci wokalistki nie są znane. Podobno zmarła we śnie. Obecnie jest przeprowadzana sekcja zwłok.

Kim była Barby Kelly?

Barby Kelly, a właściwie Barbara Ann Kelly, urodziła się 28 kwietnia 1975 roku w Belascoáin w Hiszpanii. Imię otrzymała po swojej mamie, babci i prababci. Była jedną z córek założycieli kultowego zespołu The Kelly Family. Od najmłodszych lat uczęszczała na lekcje baletu. Umiała również grać na akordeonie, gitarze akustycznej, gitarze klasycznej, keyboardzie, kongach i pianinie, co wykorzystywała podczas późniejszych koncertów.

Grali głównie pop, rock oraz folk i cieszyli się ogromną sympatią. Sprzedali ponad 20 mln płyt, odnosząc sukces na całym świecie, w tym w USA, RPA, Brazylii oraz Chinach. U szczytu popularności dali koncert w Wiedniu dla 250 tys. ludzi.

Barbara grała z zespołem do końca lat 90. W 2001 roku wycofała się w wyniku problemów psychicznych , trwającej od lat choroby i pogarszającego się samopoczucia. Jej stan zdrowia uniemożliwiał dalsze występy publiczne.

- Warto zaznaczyć, że ona z zespołem The Kelly Family występowała do końca lat 90. Potem się wycofała z powodów problemu ze zdrowiem psychicznym - powiedział Mateusz Hładki.

Potem gościnnie pojawiła się tylko w piosence ''Spinning Around'' na płycie "La patata" (2002) oraz reaktywacyjnym albumie zespołu "We got love" (2017). Publicznie po raz ostatni pokazała się podczas koncertu swojej rodziny 2 grudnia 2012 roku w Zwickau.

Zobacz wideo: The Kelly Family - fenomen lat 90. wciąż na topie

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości