Newsy

Wiesława Mazurkiewicz nie żyje. Aktorka znana z wielu filmów i seriali miała 95 lat

Zapalone świeczki znicze

irisphoto2/Getty Images

Newsy

Wiesława Mazurkiewicz nie żyje. Aktorka znana z wielu filmów i seriali miała 95 lat

Zapalone świeczki znicze

irisphoto2/Getty Images

Zmarła Wiesława Mazurkiewicz, która w marcu 2021 roku obchodziła swoje 95. urodziny. Grała w wielu popularnych filmach i serialach, m.in. w "Faraonie" i "Stawce większej niż życie".

Wiesława Mazurkiewicz nie żyje

Związek Artystów Scen Polskich poinformował o śmierci znanej i cenionej aktorki Wiesławy Mazurkiewicz. Miała 95 lat.

- Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy wspaniałą aktorkę i cudowną Kobietę - Wiesławę Mazurkiewicz, która dziś odeszła. Artystka od lat związana była z teatrami w całej Polsce, szczególnie z Teatrem Powszechnym w Warszawie gdzie współpracowała z Zygmuntem Hübnerem. Stworzyła wiele niezapomnianych ról teatralnych i filmowych. W 2016 roku odznaczona została Srebrnym Medalem " Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Niemal od samego początku swej kariery artystycznej była związana z naszym stowarzyszeniem. Zawsze ciepła, serdeczna i z ogromnym sercem. Wiesiu, będzie nam Cię bardzo brakowało... - czytamy w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Wiesława Mazurkiewicz – życie i kariera

Urodzona 25 marca 1926 roku w Łodzi Wiesława Mazurkiewicz ukończyła studia na PWST w Łodzi. Na deskach teatru zadebiutowała 7 kwietnia 1951 roku. Będąc na emeryturze grała w trzech warszawskich teatrach.

Mazurkiewicz zagrała też w wielu produkcjach kinowych i telewizyjnych. Widzowie zapamiętają m.in. jej role w "Faraonie", "Potopie", "Podróż na wschód" czy "Wszystko będzie dobrze", a także w serialu "Stawka większa niż życie".

W latach 1950–2017 była żoną Gustawa Lutkiewicza (w filmie "Zakole" z 1988 roku zagrali parę małżeńską). Mieli córkę Katarzynę, która zmarła w marcu 2021 roku.

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
72
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0