Gwiazdy

Znana polska modelka pokazała zdjęcia przed i po obróbce w aplikacji do selfie. "Wrzucam to jako ostrzeżenie"

Gwiazdy

Piotr Blawicki/East News

Zwyciężczyni trzeciej edycji "Top Model", Zuza Kołodziejczyk dołączyła do osób, które sprzeciwiają się kreowaniu wizerunku przy pomocy aplikacji z filtrami. Na Instagramie umieściła zdjęcia przedstawiające jej twarz przed i po obróbce oraz opatrzyła je stosownym komentarzem.

W mediach społecznościowych pełno jest idealnych zdjęć, na których pozujące modelki i celebrytki prezentują piękne sylwetki bez cellulitu, wypracowany makijaż i nieskazitelne cery. Niestety fotografie te, w wielu przypadkach, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, ponieważ prezentowana na nich doskonałość osiągana jest przy pomocy dostępnych aplikacji z filtrami.

Zuza Kołodziejczyk przeciwna aplikacjom do przerabiania zdjęć

Jedną ze znanych osób, które sprzeciwiają się przerabianiom zdjęć jest modelka Zuza Kołodziejczyk. Dała temu wyraz na Instagramie, na którym opublikowała swoje selfie przed i po obróbce. Różnica jest widoczna. Na zmodyfikowanej fotografii modelka ma pełniejsze usta, perfekcyjny makijaż, piękną, rozjaśnioną cerę oraz długie i gęste rzęsy. Mocniej zarysowane są również brwi. Jak stwierdziła Zuza, taki efekt można osiągnąć już po kilku kliknięciach.

Nie zdawałam sobie sprawy z tego, co z twarzą potrafią zrobić aplikacje. Wrzucam to jako ostrzeżenie. Po lewej ja bez żadnych filtrów, po prawej coś co powstało w jednej z apek po dosłownie kilku kliknięciach. Dla mnie to jest przerażające i uważam, że każdy powinien mieć świadomość po jakie sztuczki sięgają dziś ludzie żądni internetowej sławy

- napisała.

Modelka uważa także, że przerabianie zdjęć jest nieuczciwe w stosunku do obserwatorów Instagrama. Ponadto fotografie, które zostały poddane obróbce mogą negatywnie wpływać na psychikę wielu osób.

Nie dajcie się zwariować dziewczynom, które przerabiając swoje zdjęcia zwyczajnie oszukują nas dla własnych zysków (lajki ➡️ obserwujący ➡️ kody rabatowe na kremy) i wpędzają nas w ogromne kompleksy, co coraz częściej kończy się chirurgią plastyczną.

Zuza ma też nadzieję, że moda na przerabianie zdjęć przy pomocy aplikacji kiedyś minie. Zdradziła także, co według niej jest największym atutem każdej kobiety.

Pomijając to, że prawdziwe piękno jest niewidoczne dla oka, uważam, że naszym największym atutem jest to, że każda z nas jest inna, przez co jest absolutnie wyjątkowa. Nie warto się tego pozbywać. ❤️??‍♀️

Ze słowami modelki zgodziło się wielu jej fanów:

Smutne, ale teraz co drugie zdjęcie takie jest ? kobieta z makijażem, to jedno, bo wiadomo, ze potrafi dobry makijaż sam w sobie zrobić cuda, ale te aplikacje wprawiają w kompleksy ...

- napisała jedna z obserwatorek konta Zuzy, a inna dodała:

Brawo za ten post ! Za poruszenie ważnego tematu ! Precz kompleksom. Każda z nas jest piękna! Nie dajmy się zwariować ! Akceptujemy siebie i uciekajmy o tych internetowych ideałów ! Nie ma mamy bez zapachu mleka na bluzce jak i nie ma jednego typu kobiety. Każda z nas ma w sobie coś wyjątkowego ?

Zuzanna Kołodziejczyk - kim jest?

Zuzanna Kołodziejczyk w dzieciństwie chciała być policjantką, jednak dzięki wygranej w trzeciej edycji "Top Model" rozpoczęła karierę modelki. Po programie związała się z polską agencją Chili Models i niemiecką Core/Encore Menagement. Do tej pory wzięła udział w wielu kampaniach reklamowych i pokazach mody.

Autorytetem jest dla niej mama, a najlepszą modelką według Zuzanny jest Anja Rubik.

Zobaczcie, jak Zuza Kołodziejczyk wspomina swoje zwycięstwo w "Top Model".

>>> Zobacz także:

Marta Gąska walczy z filtrami do upiększania zdjęć. Dlaczego chcemy wyglądać inaczej niż w rzeczywistości?

Margaret bez makijażu na Instagramie. Zdjęcie wywołało wiele emocji

„Ciało bogini za nic się nie wini”. Domańska, Romanowska i Malinowska o tym, jak zaakceptować swoje niedoskonałości

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości