Gwiazdy

Magda Bereda i Amelia Kaczmarczyk śpiewają kolędę "Cicha noc". To był wyjątkowo poruszający występ

Gwiazdy

Aktualizacja:

"Świątecznie" - to płyta, która nagrała aktorka i wokalistka Weronika Bochat-Piotrowska. Album ten może być wspaniałym, gwiazdkowym prezentem. Na krążku gościnnie pojawiły się Magda Bereda i Amelia Kaczmarczyk, które w wigilijny poranek wystąpiły na scenie Dzień Dobry TVN. Wokalistki wprowadziły naszych widzów w świąteczny nastrój.

"Świątecznie" - wyjątkowy album na Boże Narodzenie

Album "Świątecznie" Weroniki Bochat-Piotrowskiej to zarówno klasyczne polskie kolędy w nowej odsłonie, jak i współczesne piosenki świąteczne. To zestaw kameralnych utworów opowiadających o sprawach, które - szczególnie w te magiczne, grudniowe dni są dla nas najważniejsze - o wspólnej bliskości w wyjątkowym czasie, w którym wszystkie granice się zacierają. To w święta Bożego Narodzenia dostajemy szansę naprawdę być razem ze swoimi najbliższymi.

Płyta "Świątecznie" to także międzypokoleniowe spotkanie z piosenką bożonarodzeniową. Przy akompaniamencie fortepianu artystki młodego pokolenia mierzą się z polską tradycją, co zachęca do refleksji nad przemijającym czasem.

Współpraca artystek w trakcie pandemii

Weronika Bochat-Piotrowska (aktorka i wokalistka, znana m.in. jako polski głos tytułowej bohaterki filmu "Vaiana: Skarb oceanu") oraz Joanna Pawłowska-Hencel (manager, producentka i wydawca płyty) zaprosiły do swojego projektu kilka osób. M.in. autorkę tekstów, kompozytorkę i piosenkarkę Magdę Beredę, aktorkę i piosenkarkę Amelię Kaczmarczyk oraz pianistkę Karinę Komenderę. Artystki spotkały się w trudnych czasach pandemii, by stworzyć niezwykły bożonarodzeniowy album. W wigilijny poranek pojawiły się na naszej scenie, by podzielić się z widzami atmosferą płyty "Świątecznie".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości