Cicha Noc

    Cicha Noc

    Agnieszka Suchora i Jowita Budnik zagrały w filmie Cicha noc. Ta pierwsza wcieliła się w postać matki Teresy, a druga - ciotki Basi. Aktorki zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby porozmawiać o specyfice tego filmu. Jak wyglądała praca nad tą produkcją?

    Filmy świąteczne kojarzą nam się z wielką choinką, naiwną, cukierkową historią i szczęśliwym zakończeniem. Jednak w prawdziwym życiu Boże Narodzenie to nie zawsze cudowna atmosfera, puszysty śnieg i uśmiechy na twarzach wszystkich domowników. Dla wielu z nas święta to po prostu wielki stres i rozdrapywanie starych ran. Czy bohaterowie filmu "Cicha Noc" podzielają te odczucia? W Dzień Dobry TVN o produkcji, która wczoraj weszła na ekrany polskich kin rozmawialiśmy z jej reżyserem Piotrem Domalewskim oraz aktorami: Marią Dębską i Tomaszem Ziętkiem. Dlaczego ich zdaniem ten film przed świętami powinien zobaczyć każdy?

    Wybraliśmy się na premierowy pokaz "Cichej nocy" w reżyserii Piotra Domalewskiego. Zobaczcie co o filmie Mateuszowi Hładkiemu zdradzili aktorzy ... i sam reżyser.

    "Nie robiłem filmu z myślą o nagrodzie, ja tylko chciałem opowiedzieć historię i wydaje mi się, że tych historii do opowiedzenia jeszcze parę mam, wiec nie mam lęku o swoja przyszłość w tej kwestii. Mam nadzieję, że ta nagroda ułatwi mi robienie filmów". Film „Cicha Noc" w reżyserii Piotra Domalewskiego zdobył najważniejszą nagrodę na 42. Festiwalu Filmowym w Gdyni czy młody reżyser spodziewał się takiego sukcesu? Czy nie obawia się, że po tak udanym debiucie trudniej będzie mu spełnić oczekiwania widzów wobec jego kolejnych produkcji?