kolęda

  Wizyta duszpasterska to społeczna hybryda zawieszona pomiędzy wydarzeniem towarzyskim a religijnym. Ci, którzy kolędę przyjmują, starają się wypaść jak najlepiej. A jak powszechnie wiadomo, nic nie bawi Boga bardziej niż opowieść o naszych planach.

  Nigdy nie jest za późno, by spróbować w życiu czegoś nowego. Udowodnił to Zygmunt Chajzer, który nagrał świąteczną piosenkę, a tym samym zaskoczył swoich bliskich. W mediach społecznościowych dumny syn pochwalił się talentem taty i przyznał, że cover jest naprawdę dobry.

  Jak będą wyglądały wizyty duszpasterskie?

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji prowadzący Dzień Dobry TVN przygotowali wyjątkową niespodziankę dla wszystkich miłośników programu. W polskich domach już niebawem będzie mogła zabrzmieć wykonywana przez nich melodyjna kolęda autorstwa Agnieszki Jastrzębskiej. Jak prezenterzy wspominają pracę nad świątecznym projektem?

  Już 6 grudnia, czyli w mikołajki, widzowie Dzień Dobry TVN usłyszą kolędę, którą przygotowali prowadzący. Powstał również piękny i klimatyczny teledysk. Bez wątpienia wprowadzi nas w magię świąt. Paulina Krupińska-Karpiel wyznała, co o jej śpiewie sądzi mąż, Sebastian Karpiel-Bułecka.

  W 2020 roku wiele wizyt duszpasterskich nie odbyło się, ze względu na pandemię. Niektórzy księża w 2021 roku planują rozpocząć kolędę już w październiku. Taka sytuacja ma miejsce między innymi w śląskich Ciągowicach. Duchowni będą zbierać opłaty na trzy cele.

  "Świątecznie" - to płyta, która nagrała aktorka i wokalistka Weronika Bochat-Piotrowska. Album ten może być wspaniałym, gwiazdkowym prezentem. Na krążku gościnnie pojawiły się Magda Bereda i Amelia Kaczmarczyk, które w wigilijny poranek wystąpiły na scenie Dzień Dobry TVN. Wokalistki wprowadziły naszych widzów w świąteczny nastrój.

  Anna Józefina Lubieniecka w Dzień Dobry TVN wystąpiła z niezwykle klimatyczną kolędą - "Pod pierwszą z gwiazd". Chcecie poczuć magię świąt? Posłuchajcie, jak śpiewa Józefina.

  Pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele dziedzin naszego życia. By ograniczyć wzrost zakażeń od kilku miesięcy musimy zmieniać nasze zwyczaje. Jednym z nich jest tradycyjna w okresie bożonarodzeniowym wizyta duszpasterska. Jak w tym roku będzie przebiegać kolęda? Episkopat zdecydował o zmianie formy i nowych terminach.

  Pandemia koronawirusa wpływa na wiele dziedzin naszego życia. Okazuje się, że koronawirus zmieni także tegoroczne świąteczne wizyty duszpasterskie. Wytyczne w tej sprawie wydała katowicka kuria. Jak będzie wyglądać kolęda według nowych zasad?

  Na scenie Dzień Dobry TVN kolędnik o anielskim głosie Michał Sławecki wykonał własną interpretacji kolędy "Wśród nocnej ciszy". Zaśpiewajcie razem z nim lub posłuchajcie i poczujcie magię świąt!

  Autorka popowego hitu "Pasujesz" Kamila Krzempek udowadnia, że doskonale czuje się także w repertuarze kolędowym. Na scenie Dzień Dobry TVN - przy akompaniamencie gitary i skrzypiec - wykonała "Gdy śliczna Panna".

  Zbliża się czas odwiedzin duszpasterskich, jednak część z nas nie jest na takie wizyty przygotowana i - mimo szczerych chęci - nie wpuszcza księdza do domu. Czy wypełnianie przez wiernych formularza zaproszenia pomogłoby lepiej zorganizować wizyty duszpasterzy? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN rzecznikiem prasowym warszawskich Pallotynów ks. Grzegorzem Kurpem?

  Ojciec Paweł Kowalski idzie z duchem czasu. Do studentów dociera za pośrednictwem mediów społecznościowych, posługując się ich językiem, stawiając na otwartość. Na czym polega e-wangelizacja i czy da się zmieścić najważniejsze przesłanie homilii w 140 znakach na twitterze? Zobaczcie!

  W jednej z dolnośląskich miejscowości doszło do kuriozalnej sytuacji. Ksiądz, ze względu na chorobę, postanowił, że w tym roku podczas wizyt duszpasterskich zastąpi go kucharka i kościelna. To zachowanie zdecydowanie nie na miejscu, ale o sprawie postanowiliśmy porozmawiać z pallotynem, ks. Przemysławem Krawcem. Jak duchowieństwo zareagowało na pomysł proboszcza? Czy istnieją sytuacje, w których osoba świecka może zastąpić księdza w posłudze?

  To właśnie ten czas, kiedy księża zaczynają chodzić po kolędzie. Jak się przygotować do tej wizyty? Co jest jej celem? Czy ksiądz robi notatkę ze spotkania? Czy to prawda, że niektórzy duszpasterze chodzą po kolędzie z terminalem do kart? O tym w Dzień Dobry TVN pallotyn ks. Przemysław Krawiec. Zapytaliśmy również naszego gościa, jak traktuje kopertę otrzymaną podczas kolędy. Czy zawsze ją bierze?

  Siadamy do wigilijnej kolacji, dzielimy się opłatkiem i w rodzinnej atmosferze śpiewamy kolędy. I kiedy jest już tak pięknie i miło, babcia Hela nagle zaczyna indoktrynować na rzecz popieranej przez siebie partii politycznej, czym wywoła atak apopleksji u cioci Jadzi. Wujek Antek z szelmowskim uśmiechem zapyta zapracowaną kuzynkę z Warszawy o to, jak wyglądają jej "sprawy z chłopakami", a brat Andrzej będzie zmuszony do tłumaczenia się z niedokończonych studiów.... i w tym momencie jesteśmy już tylko o krok od tragedii. Jakie inne niewygodne tematy są poruszane podczas kolacji wigilijnej i jak unikać podobnych dramatów? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Dziennikarz Dzień Dobry TVN doszedł też do wniosku, że najlepszą receptą na kłótnie w rodzinie jest... Chinka. :)

  "W taki dzień dobro znów rodzi się. Niech zabrzmi kolęda. W taki dzień dobro znów rodzi się. Niech zabrzmi kolęda. W taki dzień znika wszystko co złe, więc uwierz w Święta". Taką oto kolędę przez kilka lat śpiewali "dzieńdobrowi" kolędnicy. Ale w 2014 roku postanowiliśmy zmienić tę tradycję :)

  Beatboxer Blady Kris, specjalnie dla Was, śpiewa kolędę "Dzisiaj w Betlejem". Zaśpiewacie razem z nim? ;-)

  Wszystkich fanów zapraszamy na spotkanie z: Sarsą, Margaret, Kasią Popowską, Antkiem Smykiewiczem, Rafałem Brzozowskim i Pamelą Stone! W sobotę, 12 grudnia, będziecie mogli dostać autograf, zrobić sobie "selfie" i porozmawiać ze swoim idolem! Zaczynamy o 8.30! Czekamy na Was!

  Sarsa, Margaret, Rafał Brzozowski i Antek Smykiewicz i Kasia Popowska, popularni obecnie wokaliści spotkali się w studiu, by wspólnie nagrać kolędy i świąteczne piosenki. Po co to robią? I jak im się współpracowało?

  Mimo że wielu katolików przyjmuje księdza po kolędzie, to nie wszyscy wiedzą, jak się do tej wizyty przygotować. Aby rozwiać te wątpliwości, zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN księdza Leszka Slipka, Proboszcza Parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie. Jaki jest cel kolędowania? O czym możemy z księdzem rozmawiać, a o czym nie powinniśmy? Czy należy mu dawać kopertę z datkiem? Co się dzieje z pieniędzmi, które parafianie dali podczas kolędy?

  Pan Marek z zespołu Kartescze Zwónczi złożył widzom Dzień Dobry TVN życzenia z okazji Bożego Narodzenia - tak nam się przynajmniej wydaje :)

  Igor Herbut z zespołu LemON, który zaśpiewał wspólnie z nami świąteczną kolędę, spędza święta bardzo oryginalnie. Obchodzi święta w styczniu. Fanaberia czy nakaz? Dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej zdradził dlaczego...

  Jak co roku postanowiliśmy nagrać dla Was kolędę. Ekipa Dzień Dobry TVN nagrała ją z zespołem LemON. Zobaczcie świąteczne gatki Filipa Chajzera, Marcina - łosia oraz Agnieszkę- aniołka. Kto przytroczył sobie czerwony nos? Popularna tradycyjna kolęda "Hej, w dzień narodzenia" zabrzmiała w naszej wersji zjawiskowo! Marcin Sawicki, Mateusz Hładki, Magda Mołek, Kinga Burzyńska, Marcin Meller, Kasia Olubińska, Ula Chincz, Bartek Jędrzejak, Agnieszka Jastrzębska kolędują! Było też jedno niecenzuralne słowo... A już jutro zobaczycie oficjalną wersję kolędy!

  Jutro w Dzień Dobry TVN zobaczycie, jak "robimy" naszą kolędę. A w niedzielę jej premiera tylko na antenie TVN. Kto się za kogo przebrał, a kto fałszował? Zapraszamy jutro od 8:30! Program poprowadzą: Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk! Popularna tradycyjna kolęda "Hej, w dzień narodzenia" zabrzmi w naszej wersji zjawiskowo!

  Zbliżają święta Bożego Narodzenia, dlatego ekipa Dzień Dobry TVN nagrała z zespołem LemON, specjalnie dla Was, świąteczną kolędę. Ta wersja kolędy, tylko na naszej stronie, jest wersją dla "grzecznych dzieci". A już w tę niedzielę, w Dzień Dobry TVN, PREMIERA KOLĘDY, w której pokażemy Wam nasze prawdziwe oblicze!!! ;-) Zaś w sobotę zobaczycie, co działo się na planie, podczas nagrywania kolędy. A działo się, oj działo... Podoba się Wam?

  Zacznij sobotę z Dzień Dobry TVN, a w programie: startujemy z "wysokiego C"! Artur Ruciński - po spektakularnym debiucie w La Scali. Pojedynek mistrzów, czyli Dziarski Dziadek kontra Ewa Chodakowska. Bracia Golec i świąteczny czat z gwiazdą, a na koniec: gdzieś na północy Libanu... w miejscu, któremu daleko do świątecznej atmosfery... Bądźcie z nami w sobotę od 8:30! Program poprowadzi Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk.

  Redakcja Dzień Dobry TVN nagrała świąteczną kolędę! Były renifery, śnieżynki i Mikołaje... Zobaczcie, co przydarzyło się Filipowi Chajzerowi i kto najbardziej fałszował! :-) Na premierę świątecznej kolędy zapraszamy do Dzień Dobry TVN już w najbliższą niedzielę (14 grudnia)! A w sobotę zobaczycie reportaż z planu, czyli... jak powstawała świąteczna kolęda Dzień Dobry TVN. Pośpiewacie razem z nami? :-) Zobaczcie ekstra wideo i zdjęcia z planu!!!

  Ostatnie przygotowania do trasy koncertowej zespołu "Zakopower" podglądała, z kamerą Dzień Dobry TVN", Kinga Burzyńska. Jak Sebastian Karpiel-Bułecka został dziennikarzem i jaka jest jego ulubiona kolęda?