Gwiazdy

Alżbeta Lenska debiutuje jako piosenkarka. "To jest trochę wsparcie i przekleństwo ojca"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Nowa rola Alżbety Lenskiej
Nowa rola Alżbety Lenskiej Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

Alżbeta Lenska pochwaliła się w sieci ważną informacją. Aktorka zapowiedziała, że rusza z nowym projektem, a swoich sił tym razem spróbuje jako wokalistka. Pracę nad debiutanckim materiałem zaczęła w studiu muzycznym w szwedzkim Malmö. Skąd taki pomysł?

Alżbeta Lenska  - kariera muzyczna

Alżbeta Lenska od dziecka interesuje się muzyką. To nie przypadek. Jej ojcem jest Tibor Lensky, czeski muzyk, piosenkarz, a także menedżer Heleny Vondráčkovej. Jak wspomina dzieciństwo?

- Ja to się śmieję, że Helena bardziej mnie pilnowała, żeby ćwiczyć i dużo nie jeść. Zawsze jak przychodziła, gdy miałam 14 lat, mówiła: "Czy ty ćwiczysz Alżbeta?". Miałam przyjemność jeździć z tatą do Sopotu, Opola. To był ciekawy świat, ale cały czas gdzieś obok. Może przez to właśnie wstydziłam się śpiewać, bo znałam takie osoby – powiedziała.

Mimo wielkiego zamiłowania do śpiewania młoda Alżbeta wybrała dla siebie inną drogę. Jak przyznała, nie miała odwagi stać na scenie z mikrofonem, a recitale kończyły się na zazwyczaj pod prysznicem, w samochodzie lub w zaciszu własnego domu. Po czasie dojrzała do tego, by rozpocząć pracę nad własnym materiałem i spełniać marzenia.

- Na razie powstał singiel. Muzyka trzyma się mnie od dziecka. To jest trochę wsparcie i przekleństwo ojca, który śpiewa. Ja wierzę w to, że czasem dzieje się coś nie przypadkiem. Jakbym się spinała, żeby zrobić tę piosenkę i zaplanowała, to by tak nie wyszło, jak wyszło- powiedziała

Debiutancki singiel

Alżbeta od dziecka zna się z muzykami ze Szwecji. Pewnego dnia odwiedzając przyjaciół, spontanicznie zaczęli tworzyć piosenki. Tak narodził się pierwszy singiel. - "Stwierdzili, że to jest bardzo fajny vibes na hit wakacyjny. Oni zrobili super muzykę, a ja pisałam tekst. Pierwszy raz robiłam coś, nie w postaci, roli, tylko miałam być sobą. To nie jest taki łatwe" – zdradziła. Aktorka podkreśliła także,  że bez znajomych i przyjaciół ten projekt mógłby się nie wydarzyć.

- Przyjaciele cały czas mi pomagają. To jest cudowne. Piosenka powstała w studio w Szwecji. Kiedy przyjechałam na miejsce, teledysk miałam nagrywać sama telefonem. Znalazł się Adam Sokołowski, który powiedział, że to wyprodukuje. Dzięki niemu z małej rzeczy powstał sztos.

Czego możemy się spodziewać? Alżbeta stawia na różnorodność i emocje.

Przyznam, że to nie jest tak, że mam jeden gatunek muzyczny. To nie będzie tylko skacząca, radosna muzyka. W zależności od nastroju, od tego, jaki masz humor, ten kierunek będzie. Mam nadzieję, że zacznę się bawić dźwiękami. Dla mnie to jest wciąż stres. To są moje pierwsze kroczki, przecieram szlaki.

Premiera singla i teledysku Lenskiej odbędzie się 15 lipca na serwisach streamingowych.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości