Gwiazdy

Agata i Wojtek z "Life on Wheelz" już po ślubie. "To nie jest żadne szaleństwo ani zboczenie"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Wojtek i Agata powiedzieli sobie „tak”
Wojtek i Agata powiedzieli sobie „tak” Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Wojtek i Agata Sawiccy od lat prowadzą bloga "Life on Wheelz". Na początku września para wzięła ślub. Co zmieniło się w ich życiu od tamtej pory? Miłość wciąż kwitnie, a małżonkowie wspólnie rozwijają nowe pasje. Agata właśnie rozpoczęła swoją muzyczną drogę. Na naszej scenie zaśpiewała utwór "Hej słońce".

Wojtek Sawicki i Agata Tomaszewska z "Life on Wheelz" już po ślubie

Wojtek Sawicki od 4. roku życia cierpi na jedną z najcięższych dystrofii mięśniowych, która prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni. Pomimo choroby, chce żyć pełnią życia. - Walczę ze stereotypem, że to nie jest tylko cierpienie, samotność i zamknięcie w sobie, tylko że można wychodzić do ludzi i pokazywać siebie - wyjaśnił.

Jakiś czas temu Wojtek poznał Agatę. Kobieta dowiedziała się o jego istnieniu, gdy ten był redaktorem naczelnym portalu skupiającego całą społeczność muzyki niezależnej. - Bardzo mi imponowało, jak pisał, jak opowiadał o muzyce i filmach. Jak do mnie napisał, poczułam się wybranką – powiedziała. Agata nie wiedziała jednak, jak wygląda Wojtek i że choruje.

- Po paru tygodniach zdradził swój sekret i jeszcze bardziej mnie fascynował. Fakt, że tyle osiągnął, chorując i nie ruszając się z łóżka, nie mieścił mi się w głowie. Cały czas ze sobą pisaliśmy, ta przyjaźń się tak zacieśniała. Niektórzy uważają, że jestem szalona, że zdecydowałam się na związek z Wojtkiem. To nie jest żadne szaleństwo ani zboczenie. Zajmowanie się Wojtkiem trwa 24/7, ale mi się to podobało. Nie widziałam w tym problemu, raczej wyzwanie, które chcę podjąć, bo jest tego wart – dodała Agata.

Rok temu mężczyzna poprosił ukochaną o rękę. - Zaręczyny były w Parku Oliwskim. Wszystko zorganizowałem w tajemnicy, musiałem zaangażować kilka osób, ale udało się. Pamiętam ten moment kiedy powiedziałem Agacie, żeby zajrzała mi do kieszeni w kurtce i tam było pudełko – powiedział Wojtek. Partnerka zaś dodała, że zupełnie nie spodziewała się oświadczyn. Gdy złapała pudełko z pierścionkiem, poleciały jej łzy.

 10 września 2022 roku para powiedziała sobie "tak". Pomysłem Wojtka był ślub na jachcie. - Całe przygotowania były nerwowe i szczegółowe, mieliśmy próby wejścia na żaglowiec, z samego dnia postanowiliśmy czerpać jak najwięcej radości – wyjaśniła Agata.

Agata i Wojtek planują potomstwo

W sieci partnerzy opowiadają między innymi o swoim życiu seksualnym, bo chcą uświadomić innym, że jest ono możliwe pomimo niepełnosprawności. - Ludziom łatwiej są w stanie uwierzyć, że Wojtek jest bogaty niż w to, że ma dziewczynę. Ja miałam nadzieję, że Wojtek oprócz tego, że jest wspaniałym człowiekiem, to też będzie mógł ze mną wieść udane życie seksualne, więc też mieliśmy pomysł, trzeba było tylko znaleźć sposób i znaleźliśmy - stwierdziła Agata.

Co więcej, małżeństwo deklaruje, że ich marzeniem jest potomstwo. - Chciałbym pokazać, że można być dobrym ojcem mimo trudności. To jest w sercu i w głowie - powiedział Wojtek.

Agata i Wojtek – odważna miłość i bajkowy ślub
Agata i Wojtek – odważna miłość i bajkowy ślub Źródło: Dzień Dobry TVN

Agata – kariera muzyczna

Agata na naszej scenie zaśpiewała swoją piosenkę "Hej słońce".  Ma już także gotowy album - "Powitanie słońca".

Agata Sawicka w piosence „Hej, słońce”
Agata Sawicka w piosence „Hej, słońce” Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości