Gorące tematy

Książę William odniósł się do wywiadu księcia Harry’ego i Meghan Markle. "Nie jesteśmy rasistami"

Gorące tematy

Cover Video/x-news

Po raz pierwszy od emisji głośnego wywiadu księcia Harry’ego i Meghan Markle, książę William i księżna Kate pojawili się publicznie. Następca brytyjskiego tronu został zapytany, czy rozmawiał już z bratem.

Książę William i księżna Kate odwiedzili jedną ze szkół w Londynie, aby pomóc w promocji nowej inicjatywy, mającej na celu dbanie o zdrowie psychiczne uczniów.

Książę William: "Nie jesteśmy rasistami"

Pod koniec wizyty książęcej pary, dziennikarze zapytali, czy książę William rozmawiał już z bratem po tym, jak cały świat obejrzał wywiad księcia Harry’ego i Meghan Markle, który przeprowadziła Oprah Winfrey. – Nie, nie rozmawiałem z nim, ale to zrobię – wyznał następca brytyjskiego tronu.

W stronę Williama i Kate padło jeszcze jedno pytanie. Dziennikarz Sky News poruszył temat rasizmu na brytyjskim dworze. - Zdecydowanie nie jesteśmy rasistami – powiedział stanowczo książę Cambridge.

Odpowiedź na zarzuty o rasizm w Pałacu Buckingham

Podczas rozmowy z Oprah Winfrey, Meghan Markle opowiedziała m.in. o tym, że członkowie rodziny królewskiej wielokrotnie dopytywali, jaki kolor skóry będzie miał syn Meghan i Harry’ego.

Po emisji wywiadu w telewizji, Pałac Buckingham wystosował krótkie oświadczenie, w którym stwierdzono, że poruszone w wywiadzie kwestie, szczególnie te związane z rasą, "są bardzo niepokojące i chociaż niektóre wspomnienia mogą się różnić, są traktowane bardzo poważnie i zostaną omówione prywatnie przez rodzinę". Dodano także, że "Harry, Meghan i Archie zawsze będą kochanymi członkami rodziny".

Zobacz wideo: Królowa zabrała głos w sprawie głośnego wywiadu Meghan i Harry’ego

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: The Telegraph

Pozostałe wiadomości