Newsy

Nowe obostrzenia w związku z pandemią? Rząd ogłosi decyzję na konferencji prasowej

Minister Niedzielski

TVN24

Newsy

Nowe obostrzenia w związku z pandemią? Rząd ogłosi decyzję na konferencji prasowej

Minister Niedzielski

TVN24

Trzecia fala epidemia koronawirusa przybiera na sile. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 21 nowych tysiącach nowych zakażeń, to rekordowa liczba od listopada ub. roku.  Najwięcej infekcji zanotowano w województwie mazowieckim. Czy w związku z tym czekają nas kolejne obostrzenia? Rząd dyskutuje na ten temat, a swoją decyzję przekaże podczas konferencji prasowej.

Koronawirus w Polsce - nowe obostrzenia? 

Dynamika zakażeń koronawirusem z ostatnich dni wskazuje na to, że dzisiaj niestety będzie większa liczba zakażeń niż wczoraj. Decyzje w sprawie obostrzeń prawdopodobnie zapadną w czwartek i możliwe, że jeszcze tego dnia zostaną zaprezentowane - mówił rzecznik rządu Piotr Müller w Radiu Plus.

- Te dane są niepokojące, obawiam się, że przez najbliższe jeszcze dni będziemy obserwować niestety wzrost zakażeń i te dane nie będą pozytywne - przyznał.

Czy zwiększenia obostrzeń należy spodziewać się na Mazowszu?

- Te decyzje będą dzisiaj podejmowane, nie wykluczam takiego scenariusza - stwierdził rzecznik rządu.

- W związku z tym dzisiaj na ten temat dyskutujemy(...) Jest możliwe, że jeszcze dzisiaj ogłosimy te decyzje - powiedział rzecznik. Dopytywany, czy zwiększenie obostrzeń miałoby dotyczyć tylko Mazowsza czy również innych województw, odparł, że woli nie spekulować na ten temat.

Nowe obostrzenia - kiedy konferencja?

Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz sekretarza stanu w KPRM, rzecznika prasowego rządu Piotra Müllera odbędzie się w czwartek, 11 marca o godz. 14:00.

Koronawirus w Polsce - ograniczenia w handlu

Czy przed świętami wielkanocnymi mogą pojawić się ograniczenia w handlu na ogólnopolskim poziomie? Zdaniem rzecznika rządu, wszystko zależy od sytuacji w poszczególnych województwach.

- Jeśli sytuacja w kraju pogorszyłaby się na tyle, że trzeba będzie podejmować decyzje co do obostrzeń w kolejnych województwach, to na terenie tych województw ograniczenia w handlu, takie jak teraz widzimy na Warmii i Mazurach, czy od soboty na Pomorzu, one są możliwe na tych obszarach. Natomiast dynamika zachorowań jest bardzo zróżnicowana w związku z tym na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć, jak będzie wyglądał handel tuż przed świętami. Natomiast nie spodziewam się większych ograniczeń w handlu niż tych, które są w tej chwili na Warmii i Mazurach czy Pomorzu - zaznaczył Piotr Müller.

Koronawirus w Polsce - stan na 11 marca 2021 r.

Resort zdrowia poinformował w czwartek o 21 045 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Przekazał też informację o śmierci 375 osób. 

Najwięcej z 21 045 nowych przypadków, o których poinformowano w czwartek, dotyczy województwa mazowieckiego, gdzie wykryto 3756 infekcji.

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: śląskiego (2597), pomorskiego (1704), wielkopolskiego (1670), małopolskiego (1607), dolnośląskiego (1502), kujawsko – pomorskiego (1314), podkarpackiego (1255), łódzkiego (1068), warmińsko – mazurskiego (999), zachodniopomorskiego (698), lubuskiego (632), lubelskiego (601), świętokrzyskiego (567), podlaskiego (450), opolskiego (287).

338 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - przekazał resort zdrowia.

Łącznie od marca ub.r. zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1 828 313 osób, z których 45 997 zmarło.

NFZ każe szpitalom wstrzymać planowe zabiegi. "Mamy tsunami pacjentów bez COVID". Zobacz wideo:

x-news

Zobacz też:

Szczepienia przeciw COVID-19. Od czwartku rejestracja kolejnej grupy 

"Rehabilitacja po covidzie". Pierwsze kroki w powrocie do zdrowia

Kwarantanna na jachcie w Tajlandii? Tak rząd chce ożywić turystykę na wyspie Phuket

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
63
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0