Newsy

Kwarantanna na jachcie w Tajlandii? Tak rząd chce ożywić turystykę na wyspie Phuket

Tajlandia

sakchai vongsasiripat/Getty Images

Newsy

Kwarantanna na jachcie w Tajlandii? Tak rząd chce ożywić turystykę na wyspie Phuket

Tajlandia

sakchai vongsasiripat/Getty Images

Pandemia koronawirusa mocno dała się we znaki branży turystycznej. Ucierpiała m.in. turystyka w Tajlandii, do której w ostatnich latach chętnie przybywali turyści z całego świata. Rząd tego kraju może teraz mieć dla nich interesującą ofertę.

Wakacje 2021 na jachcie w Tajlandii?

Ministerstwo Turystyki w Tajlandii ogłosiło specjalny program, w ramach którego zaangażowanych ma być około 100 właścicieli jachtów. Turyści zostaną poddani testom na koronawirusa, a ci, którzy otrzymają negatywny wynik, będą mieli możliwość odbycia 14-dniowej kwarantanny na jachcie lub małym statku wycieczkowym, pływającym wokół wyspy Phuket.

Każdy zostanie wyposażony w opaskę na nadgarstek. Będzie ona monitorować temperaturę i ciśnienie krwi, a także śledzić lokalizację za pomocą wbudowanego nadajnika GPS. 

Innym pomysłem jest obowiązkowa kwarantanna w kurortach nadmorskich. Pierwsi turyści przyjmowani w ramach tego projektu mieliby przybyć do prowincji Phuket, Krabi i Chiang Mai w kwietniu lub maju. 

Turystyka w Tajlandii wciąż nie odżyła

Tajlandia otworzyła swoje granice po lockdownie w październiku 2020 roku. Mimo to, nie udało się wrócić do stanu sprzed pandemii. Przez koronawirusa liczba turystów w najpopularniejszych miejscach spadła z 50 tysięcy dziennie do zaledwie kilkuset. Tylko wyspa Phuket straciła w 2020 roku 10,4 miliona dolarów przychodu.

Czy nowe pomysłu rządu w Tajlandii skłonią do podróżowania nowych turystów?

Zobacz wideo: Kilkadziesiąt par wzięło ślub na grzbietach słoni, czyli walentynki po tajsku

Źródło: RUPTLY/x-news

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
83
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0