Zbiórka ubrań dla migrantek i migrantów. "Słyszy się o przypadkach poważnych odmrożeń"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
Informacja prasowa/Polska Akcja Humanitarna
PAH

Polska Akcja Humanitarna wraz z marką Ubrania Do Oddania zbiera odzież dla migrantek i migrantów na granicy z Białorusią. - Nie ukrywamy, że sytuacja jest bardzo trudna - podkreśla Katarzyna Pietrzak z PAH. Jak dołączyć do akcji?

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

Niskie temperatury, zamarzający deszcz i brak możliwości ogrzania się – to realia panujące obecnie na granicy polsko-białoruskiej. Jak informuje Grupa Granica, już w pierwszej połowie stycznia br. o pomoc zwróciło się do niej ponad 120 osób. Ludzie przebywający w przygranicznych lasach nie są przygotowani na tak trudne warunki atmosferyczne. Brakuje ciepłych ubrań, leków, żywności i wody. Szczególnie zagrożone są kobiety, w tym kobiety w ciąży, jak i najmłodsze dzieci, narażone na hipotermię i odwodnienie.

Jak pomóc uchodźcom?

"Matki na granicę", kobiety z całej Polski ruszają na pomoc uchodźcom
"Matki na granicę", kobiety z całej Polski ruszają na pomoc uchodźcomDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Nie ukrywamy, że sytuacja jest bardzo trudna. Już teraz słyszy się o przypadkach poważnych odmrożeń, zapalenia płuc, ogólnego wyziębienia organizmu, a przecież na razie mamy bardzo łagodną zimę

Zbiórka ubrań dla migrantek i migrantów na granicy z Białorusią

Pomoc dla migrantów i migrantek, którzy znaleźli się w niezwykle trudnym położeniu, niosą NGO-sy, aktywiści i zwykli mieszkańcy. Wspiera ich w tym Polska Akcja Humanitarna, która od sierpnia 2022 r. prowadzi magazyn w Białymstoku. To stamtąd organizacje mogą pobierać żywność, buty, śpiwory czy ciepłą odzież.

- Aktywistom i organizacjom, którzy od 2021 roku pomagają na pograniczu, kończą się już środki na działanie – poinformowała Helena Krajewska, rzeczniczka PAH. – Dlatego wraz z Ubraniami Do Oddania rozpoczęliśmy specjalną akcję, która pozwoli nam wypełnić magazyn zimową odzieżą, przystosowaną do niskich temperatur - dodała.

Akcja PAH: Przekaż odzież dla migrantek i migrantów Źródło: Polska Akcja Humanitarna

Aby wesprzeć ten cel, należy przekazać Ubraniom Do Oddania niezniszczone i czyste ubrania, buty, akcesoria i tekstylia domowe. Każdy kilogram ubrań to kolejna złotówka na wirtualnym koncie PAH na platformie. Po zakończeniu zbiórki i posortowaniu rzeczy Ubrania Do Oddania przekażą do magazynu PAH wyselekcjonowaną odzież zimową o równowartości zebranych środków.

Jak pomóc na granicy?

  1. 1 Przekaż swoje ubrania w ramach akcji PAH x Ubrania Do Oddania: ubraniadooddania.pl/pah.
  2. 2Wpłać na zbiórkę Grupy Granica.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: Informacja prasowa/Polska Akcja Humanitarna

Źródło zdjęcia głównego: Polska Akcja Humanitarna

Pozostałe wiadomości