Zwierzęta

Jack Russell Terrier - rasa, która uwielbia zadania. "To pies dla inteligentnych ludzi"

Zwierzęta

Autor:
Daria
Pacańska
Czy Jack Russell Terrier to pies dla każdego?
Czy Jack Russell Terrier to pies dla każdego? Dzień Dobry TVN
wideo 2/28
Dzień Dobry TVNCzy Jack Russell Terrier to pies dla każdego?

Cały świat podziwia Patrona, czyli ukraińskiego psa rasy Jack Russell Terrier, który rozbraja rosyjskie miny i niestrudzenie ratuje życie mieszkańcom Ukrainy. W Dzień Dobry TVN hodowczyni Kaja Kamińska oraz behawiorystka Aneta Awtoniuk opowiedziały o tej niezwykłej rasie.

Jack Russell Terrier - pies umiejący okazywać uczucia

Jack Russell Terriery to niezwykle mądre zwierzaki. Szczególnie potwierdziły to osiągnięcia Patrona, ukraińskiego sapera na czterech łapach. - Te psy są bardzo żywiołowe, bardzo mądre, co od razu polecam uwadze osób, które chciałyby się zdecydować na pieska tej rasy. Bardzo przywiązane do człowieka, umiejące okazywać swoje uczucia, wspaniałe - podkreśliła Kaja Kamińska hodowczyni psów rasy Smooth Jack Russell Terrier.

Jack Russell Terrier ma kompetencje psychiczne i fizyczne, żeby wykonywać zadania. - Aktywność to jest cecha wrodzona tej rasy, ponieważ ta rasa genetycznie została wymyślona, żeby pracować - potwierdziła Aneta Awtoniuk.

Pies dla inteligentnych ludzi

Każda osoba, która zechce mieć w domu psa rasy Jack Russell Terrier powinna się zastanowić, czy sprosta oczekiwaniom takiego czworonoga.

- To jest pies dla inteligentnych ludzi, to jest pies dla ludzi, którzy lubią myśleć, dla kreatywnych ludzi, dla aktywnych. Też dla takich, którzy lubią wymyślać różnego rodzaju zadania. To jest pies pracoholik, który kocha zadania, który ma frajdę z tego, że je rozwiązuje - powiedziała Aneta Awtoniuk.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Pozostałe wiadomości