Ogród

Jakie kwiaty powinny się pojawić w ogrodzie w stylu angielskim? Zobacz, co radzi Maja Popielarska

Ogród

Ogród w stylu angielskim łączy w sobie dzikość natury i romantyzm. Z jednej strony znajdują się w nim kolorowe kwiaty, z drugiej - wszędzie powinien panować delikatny chaos. Miłośnicy naturalnych ogrodowych aranżacji, którzy źle czują się pośród równo przystrzyżonej trawy i perfekcyjnie okrągłych klombów, z pewnością odnajdą się w ogrodzie angielskim.

Kwiaty w ogrodzie w stylu angielskim

Ponieważ zbliża się lato, coraz więcej czasu będziemy spędzać na dworze. Warto zadbać o to, żeby rabatki cieszyły nasze oczy feerią barw. Najprostszym sposobem, żeby osiągnąć ten efekt, jest zasadzenie na nich wielu kolorowych kwiatów. Jakie rośliny powinny się pojawić w ogrodzie, który chcesz utrzymać w angielskim stylu?

  • naparstnice,
  • łubiny,
  • bodziszki
  • przywrotniki.

Kolorowe kwiaty stworzą niesamowity efekt, nie tylko w czasie kwitnienia. Wiele roślin ma liście o ciekawych kształtach, więc cieszą oczy także wtedy, kiedy nie mają już barwnych kwiatostanów.

"Nowa Maja w Ogrodzie"- oglądaj na HGTV i na Player.pl

Program "Nowa Maja w ogrodzie” to pełna inspiracji propozycja nie tylko dla głodnych wiedzy początkujących ogrodników, ale także dla doświadczonych pasjonatów zieleni i pięknych krajobrazów. Maja Popielarska nawet zupełnego laika jest w stanie rozkochać w tematyce ogrodowej. W końcu jak nikt inny potrafi opowiadać o roślinach w hipnotyzujący sposób.

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Źródło: HGTV

Pozostałe wiadomości