Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a w sklepach i w kwiaciarniach coraz częściej pojawiają się tulipany. Co jest takiego wyjątkowego w tych kwiatach? Kiedy należy je sadzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Łukasz Przybylak, architekt krajobrazu, specjalista ds. ogrodów historycznych.
W Dzień Dobry TVN Łukasz Skop pokazał jak zrobić ogród warzywny w skrzyniach np. na balkonie. Podkreślił, że nie jest jeszcze za późno i przy znajomości kilku zasad można cieszyć się plonami przez całe lato. Co musimy wiedzieć?
"Warszawa jest dla mnie domem".
Wśród berberysów można wyróżnić ponad 400 różnorodnych gatunków i jeszcze więcej odmian. Jednym z najatrakcyjniejszych i często sadzonych w polskich ogrodach jest berberys "Erecta", charakteryzujący się liśćmi, pięknie przebarwiającymi się w okresie jesiennym. Jak powinno wyglądać przycinanie berberysów i czy roślina nadaje się na żywopłot? Poznaj jej najciekawsze sposoby zastosowania, wymagania oraz zasady pielęgnacji.
Ewa Mierzejewska, projektantka wnętrz, opowiedziała w programie Dzień Dobry Wakacje, jak sprawić, żeby taras był przytulny i współgrał z wystrojem mieszkania.
Uprawa ogórków we własnym zakresie to coraz popularniejszy sposób na zapewnienie sobie i najbliższym warzyw najwyższej jakości. Wbrew pozorom uprawa ogórków wcale nie jest skomplikowana i czasochłonna.
Nowoczesne ziemianki są estetyczne i nie służą włącznie do przechowywania przetworów.
Drzewa i krzewy iglaste to najbardziej popularne rośliny ogrodowe. Różnorodność iglaków sprawia, że znajdują one zastosowanie praktycznie w każdym miejscu w ogrodzie. Można z nich tworzyć zielone żywopłoty, stanowią ozdobę skalniaków, są wyjątkowym tłem dla kwitnących kwiatów. Zdobią ogród przez cały rok, ponieważ zimą pozostają zielone. Jakie iglaki wybrać i jak o nie dbać?
Przydomowy ogródek daje możliwość uprawiania własnych warzyw, które później można wykorzystać jako dodatek do zdrowych potraw. Przydaje się także w sezonie letnim, kiedy pragniemy wypocząć w cieniu drzew bądź cieszyć się promieniami słońca na wygodnym leżaku. Czy można to ze sobą połączyć? I jak zaaranżować własny kącik warzywny na niewielkim terenie? Odpowiedzi na te pytania znają Olga Szarmach i Izabela Piórkowska z programu "Wymarzone ogrody".
W każdym ogrodzie prędzej, czy później pojawiają się elementy drewniane. Często wykorzystujemy je do konstrukcji altan, domków narzędziowych, huśtawek, czy jako podpory do roślin, skrzynie na kwiaty, czy ozdoby. Naturalne drewno ociepla ogród i jeszcze bardziej zbliża go do natury. Jak je jednak zabezpieczyć, żeby przez wiele lat cieszyć się jego urokiem?
Ogród w stylu angielskim łączy w sobie dzikość natury i romantyzm. Z jednej strony znajdują się w nim kolorowe kwiaty, z drugiej - wszędzie powinien panować delikatny chaos. Miłośnicy naturalnych ogrodowych aranżacji, którzy źle czują się pośród równo przystrzyżonej trawy i perfekcyjnie okrągłych klombów, z pewnością odnajdą się w ogrodzie angielskim.
Do tego, aby stworzyć domowy ogródek wcale nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi czy drogich doniczek. Wszystko, co niezbędne możemy zrobić sami przy pomocy przedmiotów, które zazwyczaj wyrzucamy. Kilka pomysłów podrzucił Łukasz Skop.
Uprawa grochu siewnego daje wiele możliwości. Żeby jednak z nich skorzystać, koniecznie trzeba dowiedzieć się, jakie jego odmiany można spotkać na rynku i jak należy je uprawiać.
Kwiaty i zioła doniczkowe na parapecie to idealny sposób, by w domu panował wiosenny nastrój. Jeżeli nie jesteście miłośnikami klasyki i szukacie oryginalnych rozwiązań, mamy dla Was kilka propozycji, jak ozdobić dom zielenią. Które z nich wybieracie?