Aranżacje wnętrz

Odpicowane mieszkanie. Jak zrobić szybką metamorfozę? "W jednej chwili możemy mieć we wnętrzu lato albo zimę"

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Katarzyna Jaroszyńska, prowadząca cykl "Odpicowane mieszkanie", tym razem zawitała do Łodzi. Nasza reporterka odwiedziła Annę Pietraszek-Sawicką, która uwielbia zmieniać i na nowo aranżować wnętrza. Pomagają jej w tym dodatki.

Jak dodatki zmieniają wnętrze?

Anna Pietraszek-Sawicka mieszka na osiedlu bliźniaków pod Łodzią. Dom ma 85 metrów kwadratowych. Na parterze znajduje się salon i kuchnia, a na pierwszym piętrze sypialnia i bawialnia połączona z gabinetem.

- Kiedy wprowadzaliśmy się tutaj sześć lat temu, było tu bardziej black and white. Dominował styl skandynawski i minimalizm - mówiła w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską pani Anna, właścicielka domu. Teraz w mieszkaniu dominuje drewno i ciepłe kolory, a na ścianach pojawiły się galerie zdjęć i plakatów.

- Lubię pewną sezonowość. Dzięki galeriom w jednej chwili możemy mieć we wnętrzu lato albo zimę - dodała. Na szczególną uwagę zasługuje także luksferowe okno umieszczone tuż przy schodach na górę. - To był ten element, który powiedział mi, że to jest ten dom - dodała.

Jak połączyć bawialnię z gabinetem?

W podobnym stylu urządzona została sypialnia. Nad łóżkiem znowu pojawia się galeria, która ciągnie się aż pod sufit. - Dzięki temu pomieszczenie wydaje się wyższe, ale prawda jest taka, że po prostu źle wymierzyłam i tak samo wyszło - dodała ze śmiechem pani Anna.

Sypialnia jest także doskonałym przykładem na to, jak wiele można zmienić samymi dodatkami. Wszystkie meble, które znajdują się w pomieszczeniu pochodzą z sieciówki, tymczasem w ogóle tego nie widać. - Wymiana np. szafy nie jest prosta, na szczęście powieszenie plakatów czy lustra potrafią bardzo dużo zmienić - mówiła pani Anna.

Plakaty i zdjęcia wiszą także na ścianie w gabinecie, który tak naprawdę jest bawialnią. - Jeśli potrzebuję w ciągu dnia napisać mail, to mój syn Wojtuś potrafi się tu bawić - mówiła. Pomieszczenie nabiera niezwykłego charakteru dzięki szafie w stylu vintage. - Meble mówią do nas, mają też swoją energię, którą przekazują też na inne przedmioty - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Ceramiczna umywalka jak z bajki. Jak ozdobić łazienkę?

Agnieszka Chylińska zapowiada zmiany w nowym poście na Instagramie. O co chodzi?

Polska baletnica zdobyła prestiżowe stypendium w Nowym Jorku. "Trzeba zapomnieć o swoich przyjemnościach"

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości