Aranżacje wnętrz

Chcesz szybko odmienić wnętrze swojego domu? Krzysztof Miruć podpowie, jakie style rządzą w tym sezonie

Aranżacje wnętrz

Nie musisz przeprowadzać gruntownego remontu swojego domu lub mieszkania, by odmienić jego wnętrze. Czasami wystarczą nowe dodatki, dzięki którym pomieszczenie nabierze innego charakteru. Krzysztof Miruć opowiedział w programie, na jakie 3 style wnętrzarskie warto postawić w nadchodzącym sezonie.

Styl glamour we wnętrzach

Stylem, który z pewnością należy to jednego z najmodniejszych, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, jest glamour. Chodzi w nim przede wszystkim o błysk, który przejawia się w każdego typu dodatkach.

Możemy bawić się srebrem, możemy bawić się złotem. Pamiętajcie o jednej rzeczy – styl glamour kocha symetrię, czyli zawsze możemy zestawiać 2 np. identyczne świeczniki. Możemy w tym stylu pomalować ściany nieco ciemniej, w nieco ciemniejszym kolorze po to tylko, żeby wszystkie te elementy, które błyszczą się, wyszły nam do przodu

- wyjaśnił w Dzień Dobry TVN Krzysztof Miruć, architekt.

Styl boho we wnętrzach

W opozycji do stylu glamour pojawia się boho. Jak zaznaczył nasz ekspert styl ten to wszystko to, co wiąże się z naturą. To również kolory, frędzle, ekologiczne materiały.

Możemy się bawić w tym stylu naprawdę bardzo mocno, dlatego że ten styl kocha różnorodność. Jedna poduszka może być zestawiona z zupełnie inną poduszką. Nic nie musi do siebie pasować, a jednak w całości będzie to wyglądało naprawdę bardzo dobrze. (…) Ten styl też elementy, które są uszczerbione

- opowiadał Krzysztof Miruć.

Styl loftowy we wnętrzach

Styl ten zaczął niedawno podbijać serca wielu osób. Wiąże się z elementami industrialnymi i nie brakuje w nim rzeczy, który choć nowe, wyglądają już tak, jak nadgryzł je ząb czasu. Pojawiają się też szkło, stal, beton czy drewno.

Wszystko, co jest metalowe. Wszystko, co się wiąże z wykończeniem z siatką. Wszystko, co jest postarzane. (…) W tym loftowym stylu ta czerń pasuje idealnie

- powiedział architekt.

Jeśli więc marzy nam się zmiana w naszych domowych czterech kątach, najpierw musimy dokładnie posprzątać je i schować lub oddać nieprzydatne już rzeczy. W ich miejsce za to możemy dać elementy, które nadadzą pomieszczeniom zupełnie innego wyglądu.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości