Mogłoby się wydawać, że duże piersi są bardziej atrakcyjne i bardziej pożądane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Tymczasem obfity biust może źródłem poważnych problemów ze zdrowiem. Wyjściem z sytuacji może być operacja zmniejszenia piersi. Kiedy się ją wykonuje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Amelia Mazur, która przeszła operację redukcji biustu i dr. n. med. Piotr Stabryła, chirurg plastyczny.
29 października obchodzony jest Światowy Dzień Udaru Mózgu. Najnowsze badania pokazują, że liczba osób, u których on wystąpi, będzie rosła. Co gorsza, schorzenie coraz częściej dotyka młodych ludzi.
Jakie urządzenia zasługują na uwagę?
Dlaczego część pań powinna się zdecydować na ten zabieg? Jak wygląda taka operacja?
Jeśli przypuszczenia lekarzy się potwierdzą, będzie to tzw. pierwsze rodzime zachorowanie na to bardzo groźne schorzenie.
Rak piersi to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Ryzyko rozwoju jest wyższe u tych pań, które miały w rodzinie przypadki zachorowania na ten nowotwór. To właśnie one powinny skorzystać z badań genetycznych i sprawdzić, czy są nosicielkami mutacji w obrębie genu BRCA1. Dlaczego warto zdecydować się na takie badanie?
Leczenie dostosowane do konkretnego pacjenta nosi nazwę terapii celowanej, nazywanej również spersonalizowaną. Ten rodzaj oddziaływań lekarskich jest coraz częściej stosowany w przypadku nowotworów, a także chorób genetycznych.
Zdarza się, że pierwszych objawów menopauzy doświadczają już panie po 30. roku życia. Na co zwrócić uwagę?
Tachykardia to stan, w którym serce bije częściej niż 100 razy na minutę. Jej powodem może być nadmierny wysiłek, stres, ale również nieprawidłowości w działaniu organizmu. Częstoskurcz jest przypadłością, którą należy leczyć, ponieważ może prowadzić nawet do zatrzymania krążenia i śmierci chorego. Dowiedz się więcej w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
Nowotwory są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce.
Październik jest miesiącem świadomości raka piersi.
"Usunięcie szyjki nie jest ostatecznością".
Ból gardła jest nieprzyjemną dolegliwością, która najczęściej towarzyszy przeziębieniom i infekcjom górnych dróg oddechowych. W aptekach dostępna jest szeroka gama środków przynoszących ulgę, kiedy boli gardło. Leczenie farmakologiczne może być skutecznie wspierane przez domowe sposoby na ból gardła.
Jak prawidłowo wykonać je w domu?
Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą wyjaśniamy, na czym polega.
Poznaj porady specjalistki.
Wielu osób nie trzeba zachęcać do picia tego napoju.
Pneumokoki to bakterie, które wywołują tzw. pneumokokowe zapalenie płuc. Patogen szczególnie groźny jest dla seniorów oraz osób, które zmagają się z jakąś chorobą przewlekłą. Na szczęście przed pneumokokami można się skutecznie chronić dzięki szczepieniom. Dlaczego i kto powinien się na nie zdecydować? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr hab. n. med. Piotr Ligocki.
"Mamy dwukrotnie większą śmiertelność niż pozostałe kraje Europy Zachodniej".
Jakie spełnia funkcje? Co może zaburzyć jego działanie? Jak na układ hormonalny wpływa przechorowanie COVID-19?
Co można zrobić, aby dziecko rzadziej chorowało? W jaki sposób wzmocnić jego odporność? O tym Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Korczyk, farmaceuta, "Pan Tabletka".
O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli prof. Aleksandra Przegalińska, specjalistka AI oraz prof. dr hab. Robert Sabiniewicz, kardiolog dziecięcy.
Jak można sobie poradzić z tym schorzeniem? Czy istnieje szansa na pełne wyleczenie?
Poalkoholowe zaburzenia rozwojowe, a w tym najcięższe FAS, czyli płodowy zespół alkoholowy pojawia się u dzieci, których matki w czasie ciąży piły alkohol. Z czym mierzą się dzieci, które mają FAS? Jakie mają trudności?
Z czym muszą mierzyć się dzieci z FAS?
Najnowsze odkrycie duńskich badaczy rzuca nowe światło na tę kwestię.
O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Justyna Milewska, lekarz rodzinny.
W Wielkiej Brytanii coraz więcej dzieci umiera z powodu choroby płuc wywołanej zarażeniem wirusem RSV. Kobiety, które straciły swoje pociechy, przestrzegają rodziców i apelują, aby nie rezygnowali ze szczepień.