Gwiazdy

Reni Jusis nagrała nowy album i zapowiada koncerty. "To nasza najpiękniejsza płyta"

Reni Jusis

Tomasz Urbanek/East News

Gwiazdy

Reni Jusis nagrała nowy album i zapowiada koncerty. "To nasza najpiękniejsza płyta"

Reni Jusis

Tomasz Urbanek/East News

Reni Jusis poinformowała, że zakończyła nagrywanie nowej płyty. Zamierza promować "Je suis Reni" podczas koncertów, których – jak sama wskazuje – nie może się doczekać. Co znajdzie się na płycie?

Reni Jusis - płyta "Je suis Reni"

"Je suis Reni" to projekt, w który Reni Jusis zaangażowała się już w 2020 roku. Jest to zbiór ulubionych francuskich piosenek wokalistki w jej interpretacji. Łączy klasyczne francuskie utwory z lat 60. i 70. z największymi popkulturowymi hitami.

Teraz Reni poinformowała, że zakończył się proces nagrań piosenek na nową płytę. Zapowiedziała przy okazji koncerty, w czasie których będzie na żywo śpiewała utwory z nowego albumu.

- Właśnie skończyliśmy ostatni mix do "Je suis Reni". To był również mój dom przez ostatnie pół roku, więc będzie mi serio tęskno... ale skoro moje #życietowłajaż , to muszę ruszać dalej, przede mną nowe rozdziały: video, single, premiera płyty i KONCERTY, których nie mogę się doczekać. Dziękuję Panoramix (Michał Przytuła) za cierpliwość, talent i za to, że od dwóch dekad idziemy razem ramię w ramię przez muzyczny świat. To nasza najpiękniejsza płyta, Bro – napisała w najnowszym poście na Instagramie.

Fani nie ukrywają, że bardzo stęsknili się za Reni Jusis i chętnie wybiorą się na jej koncerty.

  • Czekam z utęsknieniem i na Ciebie i na ucztę po francusku! Ściskam
  • Najważniejsze, że coś się dzieje Reni i nie ma czasu na nudę! Do zobaczenia na koncertach!
  • Nie mogę doczekać się koncertu w Trójmieście.

- czytamy w komentarzach.

Reni Jusis po francusku

W lipcu 2020 roku ukazał się pierwszy teledysk, który powstał w ramach projektu "Je suis reni". Reni Jusis zaprosiła do współpracy Rafała Zawieruchę, którego zobaczyć można w live sesji do piosenki autorstwa Serge’a Gainsbourg’a pt. "Laisse tomber les filles". Utwór zyskał światowy rozgłos dzięki Quentinowi Tarantino, który umieścił go na ścieżce dźwiękowej w swoim filmie.

"Je suis Reni" to dziewiąty album studyjny Reni Jusis. Ostatni – "Ćma" – został wydany we wrześniu 2018 roku. Pochodziły z niego single "Tyyyle Miłości", "Ćma", "Aureola" i "Bez filtra".

Zobacz wideo: Nadbałtycki spacer Reni Jusis

Dzień Dobry TVN/x-news

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
88
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0