Newsy

Pogoda na czwartek - zachmurzenie umiarkowane 

Pogoda bez mapy

x-news

Newsy

Pogoda na czwartek - zachmurzenie umiarkowane 

Pogoda bez mapy

x-news

W czwartek zachmurzenie na terenie kraju umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16 st. C do 21 st. C. W niektórych częściach Polski także opady deszczu. 

Pogoda w czwartek, 3 września 2020 

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominować wyże z centrami nad Zatoką Biskajską, Alpami i nad północno-zachodnią Rosją. Głęboki niż znajdzie się w rejonie Islandii i Wysp Owczych. Płytki niż obecny będzie także nad Bałtykiem, oddziałując na pogodę w Polsce. Na północny naszego kraju będzie znajdować się zatoka tego niżu z frontem okluzji, a na południu będzie rozbudowywać się klin wyżowy. Będzie napływać chłodna i wilgotna masa powietrza.

W kraju zachmurzenie umiarkowane, na północy duże, jedynie na południowym wschodzie małe. Okresami, głównie na północy i zachodzie kraju, przelotne opady deszczu. Na północy możliwe również burze i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Przelotny deszcz możliwy także w Tatrach. Temperatura maksymalna od 16 st. C do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W Sudetach w porywy do 60 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. 

Pogoda w Warszawie w czwartek, 3 września 2020

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, potem wzrastające do dużego.Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Pogoda w piątek, 4 września 2020 

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane.Temperatura maksymalna od 18 st. C do 23 st. C, nieco chłodniej w kotlinach górskich do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i kotlinach sudeckich, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy do 75 km/h.

Zobacz także:

Beata Kozidrak w żałobie. Straciła bliską osobę

Zakaz przylotów do Polski. Jak wrócić z zagranicznych wakacji?

Polki wydają 1414 zł rocznie na kosmetyki. Magda Pieczonka przekonuje, że taniej nie znaczy gorzej

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
70
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0