Newsy

Black Friday i Cyber Monday 2019: kiedy promocje w Polsce?

Zobacz film: Polacy pokochali zakupy w sklepach online. Źródło: Dzień Dobry TVN. 

Newsy

Black Friday i Cyber Monday 2019: kiedy promocje w Polsce?

Zobacz film: Polacy pokochali zakupy w sklepach online. Źródło: Dzień Dobry TVN. 

Już w piątek 29 listopada możemy spodziewać się sporych obniżek w sklepach stacjonarnych, a sklepy internetowe dołączą do akcji w poniedziałek. Black Friday i Cyber Monday 2019 coraz bliżej. Festiwal wyprzedaży obchodzimy w ostatnie dni listopada. Jaka jest różnica między Czarnym Piątkiem a Cyber Poniedziałkiem?

Black Friday jest dniem największych obniżek i wyprzedaży. Popularne wydarzenie w Stanach Zjednoczonych odbywa się w ostatni piątek listopada, następnego dnia po Święcie Dziękczynienia. Okazje na Black Friday uznawane są za największe wyprzedaże pojawiające się w sklepach. W Polsce ten dzień nie jest jeszcze tak popularny jak za oceanem, ale z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie.

Kiedy Black Friday 2019 w Polsce?

Black Friday już niebawem. W tym roku szalone wyprzedaże rozpoczną się w piątek, 29 listopada. Black Friday, czyli Czarny Piątek, to dzień wyprzedaży teoretycznie zarezerwowany dla sklepów stacjonarnych.

Święta z Ameryki

Black Friday oraz Cyber Monday pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. To tam w listopadzie obchodzi się Święto Dziękczynienia, następnie Black Friday i Cyber Monday. Black Friday jest w stanach Zjednoczonych początkiem okresu świątecznego. Czarny Piątek dotyczy głownie sklepów stacjonarnych, a Cyber Poniedziałek sklepów internetowych. W ostatnich latach ten podział uległ zatarciu i sklepy pozostające tylko w strefie on-line coraz częściej obniżają ceny już od piątku.

Cyber Monday 2019 kiedy w Polsce? 

Cyber Monday to odpowiedź sklepów internetowych na Black Friday. Obowiązują bardzo podobne zasady – tego dnia sprzedawcy obniżają ceny produktów w swoich sklepach. Cyber Monday jest kontynuacją wyprzedaży z piątku i w tym roku odbędzie się 2 grudnia. Potrzeba stworzenia tego dnia wykreowali sami konsumenci, którzy odwiedzali sklepy w piątek, a następnie szukali okazji w cyberprzestrzeni w poniedziałek. Dlaczego w poniedziałek? Bo, gdy święto zyskiwało na popularności, nie każdy posiadał w domu szybkie łącze internetowe, więc zainteresowani zakupami szukali okazji korzystając ze sprzętu biurowego w pracy!

Popularność Black Friday i Cyber Monday rośnie w naszym kraju z roku na rok. Co prawda, w Polsce nie możemy liczyć jeszcze na takie okazje jak w Stanach Zjednoczonych, ale do obniżek cen przyłącza się coraz więcej sklepów i jednocześnie ofertami interesuje się coraz to większe grono kupujących.


>>> Zobacz też:

Seniorze! Nie kupuj na prezentacji! Jak wyplątać się z oszustwa „na garnki”?

Co sądzisz o tym artykule?
90
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0