Gorące tematy

Co warto kupić na wyprzedażach Black Friday i Cyber Monday na Boże Narodzenie? Części produktów może zabraknąć do świąt

Gorące tematy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Business Insider
martin-dm/Getty ImagesCo warto kupić na wyprzedażach Black Friday i Cyber Monday na Boże Narodzenie?

Szał zakupów świątecznych jeszcze przed nami. Coraz bliżej Black Friday i Cyber Monday, na których można kupić prezenty w okazyjnych cenach. Dlaczego w tym roku warto skorzystać z wyprzedaży i zrobić zakupy wcześniej? 

Z powodu pandemii opóźnionych jest wiele łańcuchów dostaw. Dla kupującego oznacza to, że będzie trzeba dłużej poczekać na przesyłki, a w sklepach stacjonarnych możemy spodziewać się mniejszego wyboru. 

Co warto kupić na Black Friday i Cyber Monday na święta?

Zbliża się Cyber Monday, Black Friday oraz Mikołajki. Z tego powodu przed samymi świętami możemy mieć problem z zakupem zabawek, ubrań czy butów dziecięcych. Chociaż sklepy starają się zapełnić półki i odpowiedzieć na wysoki popyt, to z kupnem tych rzeczy tuż przed świętami może być problem. Podobnie wygląda sytuacja z całym rynkiem odzieżowym i obuwniczym. Winna temu jest pandemia. Przez obostrzenia w fabrykach stale dochodzi do przestojów w pracy, a więc mniej produktów jest wypuszczanych na rynek. Problemem jest też transport z Azji do Europy - czas wydłużył się dwukrotnie. W związku z tym, jeśli planuje się zakupem na święta, to warto pomyśleć, czy nie zrobić tego wcześniej.

Na Black Friday i Cyber Monday najlepiej będzie kupić elektronikę, oczywiście jeśli jej potrzebujemy. Jest to kategoria produktów, która cieszy się ogromną popularnością. Jednocześnie jest to rynek, który zmaga się z problemami - brakuje komponentów i podzespołów. Rzeczy, takie jak smartfony, laptopy czy konsole do gier mogą do świąt znacznie podrożeć ze względu na niską podaż i wysoki popyt.

Zakupy przez Internet na święta

Jeżeli planuje się zakupy przez Internet - zwłaszcza te bezpośrednio z Azji, warto zastanowić się nad wcześniejszymi zakupami. Już w tej chwili duże portale informują, że przesyłki zamówione w październiku dotrą dopiero pod koniec listopada. Sytuacja może się pogorszyć w związku z dużymi wyprzedażami - a zwłaszcza 11.11 i Black Friday. Paczki wysłane w tych terminach często nie docierają na święta. Bywa, że do kupującego trafiają dopiero w styczniu.

Zakupy świąteczne już w październiku i listopadzie - co warto kupić?

Dawniej zakupy świąteczne zaczynało się dopiero z początkiem grudnia. Powoli granica ta zaczęła się przesuwać na listopad, a w tym roku już w październiku, można zaobserwować bożonarodzeniowe wystawy w sklepach. Obecnie świąteczne oferty można zobaczyć już przed 1 listopada - ma być to sygnał dla konsumentów, że pora zacząć kupować prezenty i przygotowywać się do Bożego Narodzenia.

Skąd ten trend coraz wcześniejszych ofert świątecznych? Sieci handlowe odpowiadają na nowe potrzeby konsumenckie związane z wyprzedażami w listopadzie. W związku z opóźnieniami w dostawach i zmniejszonej produkcji towarów rozciągnięcie okresu zakupów bożonarodzeniowych w czasie jest świetnym rozwiązaniem. Nie tylko klient może nabyć prezenty w ciągu 3 miesięcy, rozkładając wydatki w czasie, ale również jest większa szansa na to, że ceny będą atrakcyjniejsze, a produktów nie zabraknie.

Zatem co warto kupować już w październiku i listopadzie? Przede wszystkim prezenty - zabawki oraz elektronikę. Warto zastanowić się nad ubraniami - gdyż jak ogłosiła jedna z kluczowych marek odzieży sportowej - mogą być problemy z dostawami przed samymi świętami. Zabawki, zwłaszcza te duże, mogą być produktem deficytowym ze względu na rzadkie kursy transportowe. Październik jest też dobrym momentem na kupowanie słodyczy i innych produktów spożywczych, które można długo przechowywać. Oszczędzimy sobie dodatkowych wydatków w grudniu i będziemy mogli spokojnie przygotowywać się do świąt, bez konieczności biegania po sklepach.

Zobacz wideo: Czym się kierować kupując prezent młodej parze?

Czym się kierować kupując prezent młodej parze?
Czym się kierować kupując prezent młodej parze?
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: martin-dm/Getty Images

Pozostałe wiadomości